Yıldırım öneri!

Binali Yıldırım'ın, İzmir adına çok önemli yatırımlar yaptığına dikkat çeken İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, "Konak Tünelleri isminin, Binali Yıldırım Tüneli olması için talepte bulunacağız" dedi

Yıldırım öneri!
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Başkanlığı'nı ziyaret etti, İTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda İTO üyeleri ile sohbet eden Binali Yıldırım, İzmir'de oluşturulmak istenen yanlış algının İzmir'e zarar verdiğini söyledi. "AK Parti olarak bizim İzmir ile ilişkilerimiz hep yanlış konumlandırılmak istendi" diyen Yıldırım, "İzmir'i ne kadar önemsediğimizi 2011 seçim kampanyamıza bakanlar daha iyi anlayacak. İzmir'de 2023 hedeflerini içeren iyi bir ufkumuz vardı. O dönem orta koyduğumuz projelerin bir kısmını hayata geçirdik, bir kısmını da yapmaya devam ediyoruz. Devlette devamlılık esastır, arşive kayıt düşülen her şey er geç yapılır. Ama kaybeden İzmir değil, kaybedilen İzmir'in zamanıdır. Zaman geri getirilemez. İzmir bir an önce anlamsız tartışmaları bir kenara bırakıp, bu şehirde yaşayanların geleceğe dair umutlarının, heyecanlarının artması için çalışmak lazım" dedi. İzmir'in geleceğini araması gerektiğini belirten Yıldırım, şöyle devam etti; "Seçim dönemlerinde yaşanan ayrışmalar kalıcı bir hale gelmesin. İzmir dışarıdan göründüğü gibi ideolojik saplantısı olan bir şehir değil. Siyasi duruşu itibarıyla ortaya çıkan bu algı gerçek değil. İzmir bu algıdan zarar görüyor. Hiçbir siyasi parti İzmir'i kendilerini seçmeye mecbur bir memur gibi görmemeli. Hepimizin ortak değerlerini kullanarak İzmir'i bir yere hapsetmeye çalışmak, böyle bir algı oluşturmak doğru değil. Bu şehir artık zaman kaybetmesin."

HİZMETLERİNİ ANLATTI
İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Binali Yıldırım'ın İzmir'e yaptığı hizmetleri anlattı. Yıldırım'a İzmirliler adına teşekkür eden Demirtaş "Bakanımız İzmir'e çok hizmet etti. Yaptığınız hizmetler saymakla bitmez. Biz oda olarak şehrimize yapılan hizmetleri ödüllendirmek istedik. İzmir'e katkı ödülünü bakanımıza 2 kez verdik. İzmir ile olan ilişkinizi devam ettirmenizi daha sık İzmir gelmenizi istiyoruz. Konak Tüneli'nin isminin Binali Yıldırım Tüneli olarak değiştirilmesini talep edeceğiz" dedi. İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak "İzmir'e yaptığınız hizmetlerle gönlümüze taht kurdunuz. Bizim için yeriniz çok farklı" diyerek teşekkür etti. Meclis üyeleri de Yıldırım'dan İzmir'de tekrar aday olması için söz istediler.

EBSO'YU DA ZİYARET ETTİ
İTO ziyaretinin ardından Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) başkanını ziyaret etti. Yıldırım, EBSO Başkanı Salih Esen ile bir süre sohbet etti. Salih Esen İzmir'e kazandırılan yolların şehre nefes aldırdığını söyledi. Yapılan çalışmalar için Yıldırım'a teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN