İzmir bayramlaştı

İzmir'de siyasiler, belediyeler ve STK temsilcileri, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayan mesaj yayımladı. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, bayramın barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi

İzmir bayramlaştı
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mübarek Ramazan Bayramı'nın sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını dileyen Delican mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bayram sevincimizi, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşarak sevinçte de kederde de onlarla birlikte olduğumuzu göstereceğiz. Bu vesile ile başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere İzmirli hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlar Yüce Allah'tan hayırlara vesile olmasını dilerim."

ŞOFÖRLERE MORAL VERDİ
Sabah güneş doğmadan İnciraltı'ndaki ESHOT Garajı'na giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilk sefere hazırlanan şoförlerin bayramını kutladı. Başkan Kocaoğlu, daha sonra Halkapınar'a geçerek İZSU çalışanlarla da bayramlaştı. Başkan ile tek tek bayramlaşan şoförler, güne moralli bir başlangıç yaptı.

BERABERLİĞİMİZ HEP SÜRECEK
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, çalışma arkadaşlarıyla bayramlaştı. "Bayramlar birlik ve beraberliğimizin en güzel örnekleridir" diyen Başkan Soylu, "Biz de Menderes Belediyesi olarak ilçemiz için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Menderes için gecesini gündüzüne katan, ilçemiz için her türlü fedakarlıktan kaçınmayan değerli çalışma arkadaşlarımın Ramazan Bayramını kutluyorum. Biz aynı geminin tayfalarıyız. Aynı amaç için kürek çekip omuz omuza vererek bu gemiyi yüzdürüyoruz" diye konuştu.

PIRLANTALARDAN ÖDÜL
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, bayram öncesinde belediye personeliyle önce şantiyede, ardından da belediye hizmet binasında bayramlaştı. Çalışma arkadaşlarının Ramazan Bayramı'nı kutlayan Başkan Piriştina'nın bir de sürpriz ziyaretçileri vardı. 4 Pırlanta Merkezi'nden "Başkan Amcaları"nın bayramını kutlamak üzere gelen 40 minik Başkan Piriştina'ya "Yılın En İyi Başkanı" ödülünü verdi. Buca'nın pırlantalarının birbirinden güzel hediyeleri için miniklere teşekkür eden Başkan Piriştina da onları teker teker öperek bayramını kutladı, bayram hediyelerini verdi.

ÖNCE KUTLAMA SONRA İFTAR
Ramazan Bayramı olması sebebiyle belediye personeliyle bir araya gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, mesai arkadaşlarıyla hem bayramlaştı hem de onlar adına verilen iftar programına katıldı. Bu yıl 17-19 Temmuz günlerinin Ramazan Bayramı'na denk gelmesi sebebiyle öğleden sonra belediyede personelini makamında ağırlayan Başkan Uğurlu, çalışma arkadaşlarının elini tek tek sıkarak "Hayırlı Bayramlar" dileğinde bulundu.

İŞÇİLERE SÜRPRİZ
Bornova Belediyesi ile Belediye İş Sendikası 4 No'lu Şube arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bayram öncesinde işçilere müjdeli haber geldi. Bornova Belediyesi'ne ait İZBAŞ Şirketi'ne bağlı olarak çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinde işçilerin görev yaptıkları gruplara göre zam oranları yüzde 12-16 arasında oldu. Sözleşmeyle işçilerin sosyal hak ve ödemelerinde de çeşitli iyileştirmeler yapıldı.
BİZE ULAŞIN