TOKİ dönüştürecek

Manisa ve Uşak'ta toplu konut projelerinin bitmesiyle kentlerin vizyonunun değişeceğini belirten TOKİ Başkanı Turan, "Dar gelirli vatandaşlarımız için de düşük taksitli konut inşa edeceğiz" dedi

TOKİ dönüştürecek
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Manisa'da Yunusemre Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Akgedik Mahallesi'nde yapılacak 5 bin 500 konutluk projenin ilk etabı olan 1158 konutun ihalesine, 30 Eylül günü çıkılacağını söyledi. Manisa'nın Yunusemre İlçe Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi ortaklığında gerçekleştirilecek toplu konut projesinde sona gelindi. Manisa'nın Soma ve Salihli ilçelerinde yapımı süren TOKİ inşaatlarını inceleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan daha sonra 5 bin 500 konutun yapılacağı Yunusemre ilçesine geçti. Burada Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi'yi ziyaret eden Başkan Turan, dev projenin bin 158 konutluk ilk etap ihalesinin tarihini verdi. TOKİ Başkanı Turan'a ziyaretinde, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan eşlik etti.

İHALE İÇİN TARİH VERDİ
Manisa'daki projenin Türkiye'ye örnek olacak projelerden bir tanesi olduğunu vurgulayan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Yunusemre Belediyesi ve bizler bu proje üzerinde çok ciddi bir çalışma yürüttük. Bunun 1158 konutluk içinde camisi, ticaret alanı ve ofis binalarının bulunduğu projenin birinci etap ihalesine 30 Eylül günü çıkacağız. Bu tabi yeterli değil hemen bu projenin devamında toplam 5 bin 500 konutluk yani 20-25 bin kişilik asgari bir yaşam alan bulunduğu diğer etapları da hayata geçireceğiz" diye konuştu. Uşak'ta da temaslarda bulunan Turan, yapımı süren Kentsel Dönüşüm Projesi şantiyesini yerinde inceledi. Turan, "Kentsel Dönüşüm'de Türkiye'nin örnek projesini beklenilenden önce bitirerek Uşak'ın vizyonunu değiştireceğiz. Projeyle Uşak'ın yıldızı bölge içinde parlayacaktır. Uşak'ta Dokuzsele Deresi ıslah çalışmalarıda kentsel dönüşüm projesi ile birlikte eş zamanlı devam ediyor. Her iki proje tamamlandığında Uşak'ın vizyonu değişecek" dedi. Turan, buradan Manisa'nın Soma ilçesine geçti. Soma'daki maden faciasında ölen 301 madenci ailesi için yapımına başlanan ve 450 gün içinde tamamlanacağı belirtilen 301 konut inşaatını inceleyen Turan'a, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, AK Partili Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Soma İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın da eşlik etti. İlçede yaşayan dar gelirli aileler içinde toplu konut projelerinin başlatılacağını söyleyen Turan, "Soma'daki arazi yerine göre başta madenci kardeşlerimiz olmak üzere düşük taksitlerle ve taksitlerde anahtar teslimi sonrası ödenmeye başlanacak şekilde yeni bir TOKİ konutları inşa edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN