KSK tesis zengini olacak

Kulüp Başkanı Ali Erten, Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle bir araya gelerek, 10 bin kişilik salon için alternatif yerler sundu. Yeni stadın 2015-2016 sezonuna yetiştirilmesi hedefleniyor

KSK tesis zengini olacak
Karşıyaka bir yandan Süper Lig hedefini vurmak için transfer çalışmalarını sürdürürken diğer yandan tesisleşme konusunda olumlu adımlar atıyor. Karşıyaka Kulübü Başkanı Ali Erten, Ankara'ya giderek Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatı doğrultusunda yeni stadın 2015-2016 sezonuna yetiştirilecek olması kurmayların yüzünü güldürdü. Toplantıda ayrıca Karşıyaka'ya yapılacak 10 bin kişi kapasiteli spor salonu için yer bulma çalışmalarının hızlandırılması konuşuldu. Stat gibi salonun da 2015-2016 sezonunda hizmete girmesi planlanırken Kulüp Başkanı Ali Erten, yer konusunda 2-3 alternatif belirleyip yeniden Ankara'ya sunması yönünde prensip kararı alındı. İzmir'in yeni stat ve salon ihtiyacının acil olarak giderilmesi konusunda geçtiğimiz ay ziyaret edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan söz alan Ali Erten ve yönetimi, Ankara'daki bu görüşmelerde de ciddi bir yol aldı. Pınar Karşıyaka'nın bu sezon mücadele edece Euroleague'de maçların Halkapınar Spor Salonu'nda oynanması yönünde FIBA'dan karar çıkması halinde 10 bin kişilik salon KSK'ye tahsis edilecek. Salo Euroleague normlarına getirilecek.

ÖNCE PEŞİNAT SONRA İMZALAR
Karşıyaka yönetimi, prensipte anlaştığı Osmanlıspor'dan stoper Bakary Soro, Eskişehirspor'dan ön libero Hürriyet Gücer ve Kayseri Erciyesspor'dan orta saha oyuncusu Senijad İbricic'e imza attırmadan önce, henüz peşinatlarını alamayan futbolculara ödeme yapma kararı aldı. Karşıyaka'nın geçen hafta imza attırdığı Gökhan Ünal, Tugay Kaçar, Djiby Fall ve Kamran Agayev'e peşinat ödedikten sonra diğer transferleri bitireceği bildirildi. Bu arada kadrodan çıkarıldığı açıklanan kaleci Aykut'a, Gölcük kampında son bir şans daha verileceği ifade edildi.

KENAN SİPAHİ HAMLESİ
Euroleague'de mücadele edeceği 2015- 16 sezonu öncesi alternatifli bir kadro kurmayı hedefleyen Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe Ülker'den oyuncu kurucu Kenan Sipahi'ye listesine aldı. Şampiyon kadronun en önemli oyuncusu Bobby Dixon'ı Fenerbahçe'ye kaptırdıktan sonra oluşan boşluğu Armani Milano'dan Joe Ragland'la anlaşarak dolduran Pınar Karşıyaka, Ragland'a alternatif olarak da Kenan'ı listeye aldı. İzmir ekibi son olarak iç transferde Palacios ve Gabriel'le nikah tazelemişti.
BİZE ULAŞIN