Ege terörü lanetledi

Başta İzmir olmak üzere bütün Ege, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı. Kemeraltı esnafı sessiz eylem yaptı, belediyeler eğlence programlarını iptal etti

Ege terörü lanetledi
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırı ardından Ege tek yürek oldu. Belediyeler, STK temsilcileri ve vatandaşlar teröre lanet okudu. Hakkari-Dağlıca'da meydana gelen terör saldırısının kamuoyuna yansıdığı saatlerde televizyon programında canlı yayın konuğu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, toplumda çok büyük bir moral çöküntüsü olduğunu dile getirdi. Başkan Kocaoğlu, "Hep birlikte, şu partinin kaybı, şu partinin kazancı demeden; en ulvi değerlerimiz devletimizi, milletimizi ve ülkemizi korumak için hepimizin elimizi, gövdemizi, beynimizi taşın altına koymamız gerekiyor" diye konuştu.

YÜREKLER DAĞLANDI
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise, terörün her nereden gelirse gelsin insanlık dışı bir eylem olduğunu söyledi. Delican, "Hakkâri - Dağlıca'da yaşanan alçak saldırının üzüntüsünü milletçe yaşıyoruz. Terörün dili, dini, ırkı yoktur. Tüm kahraman şehitlerimizin ve saldırı sonrası yaralanan askerlerimizin acısını yürekten paylaşıyoruz" dedi. Hain saldırıyı kınayan Memur- Sen İzmir Temsilcisi ve Eğitim-Bir- Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, "Yüreklerimiz Hakkari ve Diyarbakır'dan gelen haberlerle yeniden acıyla burkuldu, dağlandı. Terörü ve teröristleri lanetliyor, bu menfur saldırıların birlik ve beraberliğimize engel olamayacağını bir kez daha haykırıyoruz" ifadelerini kullandı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, terör olaylarının bir an önce son bulmasını istediklerini ve şehit haberlerinin İTO camiasında da büyük üzüntü yarattığını belirterek, "Acımız çok büyük. Tüm ulusumuzun başı sağolsun" dedi. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, teröre karşı tepkilerini bayraklarla gösterdiklerini belirterek, tüm İTO üyelerini de işyerleri ve evlerine bayrak asmaya çağırdı.

OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

Manisa'da terör olaylarına tepki amacıyla oturma eylemi düzenlendi. Manolya Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka, terör olaylarına tepki göstermek amacıyla böyle bir yol izlediklerini belirtti. Grup, yaklaşık 2 saat oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı. Denizli'de ise şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

HDP TABELASI İNDİRİLDİ
Bergama İlçesi'nde kalabalık bir grup, Dağlıca'dan şehit haberlerinin gelmesi üzerine kentte yürüyüş düzenledi. HDP İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu binanın önüne gelen öfkeli grup, partinin bulunduğu ofisin kapısını kırıp içedi girdi, HDP bayraklarını söküp yaktı. Güvenlik güçlerinin bölgeye sevk edilmesi üzerine yapılan uyarılar sonrası, grup dağıldı. Ödemiş'te toplanan bir grup vatandaş, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıyı protesto etti. Balıkesir'de kalabalık bir grup, Hakkari Dağlıca'da yaşanan terör olayları üzerine HDP İl Başkanlığı binasını bastı. Balkona Türk bayrağı asan grup, daha sonra parti binasını boşalttı.

ESNAFTAN BAYRAKLI TEPKİ
Tarihi kemeraltı çarsısında bir grup esnaf terör olaylarını sessizce protesto etti. Hem işyerlerine astıkları hem de ellerinde Türk Bayrakları ile bir araya gelen esnaf, "Yeter artık. Daha kaç evladımızı şehit vereceğiz? Geceleri gözümüze uyku girmiyor. Her gün yeni şehit haberleriyle uyanıyoruz" diyerek tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN