CHP İl Başkanı Serter'den HDP itirafı

CHP İzmir Milletvekili Bayır'dan sonra İl Başkanı Serter de 7 Haziran'da HDP'ye oy veren CHP'li seçmenlerin hata yaptıklarını belirtti. Serter, 1 Kasım'da bu hatanın yapılmayacağını dile getirdi

CHP İl Başkanı Serter'den HDP itirafı
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 7 Haziran Genel Seçimleri'nde AK Parti'nin tek başına iktidarda olmaması için HDP'ye oy veren CHP'lilerin bu kez aynı şeyi yapmayacağını belirtti. Son terör olaylarından sonra HDP'ye oy veren CHP'lilerin, gerçekle yüz yüze geldiğini anlatan Bedri Serter, "O oyların hepsi, CHP'ye geri dönecek. HDP'ye oy veren CHP'li İzmirliler son terör olaylarından sonra gerçekle yüz yüze geldi...Oyların, nereye gittiğini, kime hizmet ettiğini anladılar" şeklinde konuştu.

KIZILAY DEĞİLİZ

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da bir süre önce Kastamonu'da ayaptığı konuşmada, "Bazı CHP'li arkadaşlar, partimizden yüzde 3-4'lük kesim el altından HDP'ye oy verecekti. Yani bir ailede 5 kişi varsa iki oy HDP'ye gidecekti. Bu bana göre doğru değildi. Sonuç açısından veya matematik açıdan doğru gibi gözükebilir ama CHP Hilali Ahmer Cemiyeti değildir, Kızılay da değildir. CHP çıkar kendi oyunu aslanlar gibi alır. Partili olmanın gereği de mensubu olduğun, altına imza attığın üyelik formuna sahip olmaktan geçer. Eğer CHP üyesiysen gerekçen ne olursa olsun oyunu kendi partinden başkasına vermemelisin" demişti.
BİZE ULAŞIN