Şehitlere vefa

Balıkesir'de 170 milyon TL değerinde 20 tesisin temeli Bakan Eroğlu'nun katıldığı tören ile atıldı. Eroğlu, tesislere Balıkesirli şehitlerin adının verileceğini söyledi

Şehitlere vefa
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir'de DSİ ve Orman Genel Müdürlükleri tarafından yatırım programına alınan 20 tesisin temel atma törenine katıldı. Eroğlu, 170 milyon liralık yatırımlara Balıkesir'in son iki şehidinin adının verileceğini söyledi. Çay Deresi Islahı şantiyesinde gerçekleştirilen törene Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu ve Sema Kırcı'da katıldı. Bakanlık personeline Balıkesir konusunda talimat verdiğini belirten Eroğlu, "Bugün burada 20 tane tesis temeli atacağız. Bunların maliyeti 170 milyon TL. Yani 170 trilyon. Ama şehitler için ne yapılsa azdır. Sadece bunlarla yetinmeyeceğiz. Şehitlerimizin adlarını ilelebet yaşatmak için, babası ile de görüştük. Oraya baraj yapalım adı da Aydın Nazillioğlu olsun dedik. Ayrıca orman ve o bölgedeki tüm bozuk olan ormanları birleştirip şehidin adı verilecek. Artık Bayat Mahallesi bizim ailemizdir. Milletvekillerimiz, valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız biliyor. Burası benim memleketim. Balıkesir'den ne istek ve talimat gelmiş ise yapın dedim. Burası için bütçe ve ödeneklerde kısıntı yok" dedi. Bakan Eroğlu, Balıkesir'de Tunceli'de şehit düşen polis memuru Aydın Nazillioğlu ve Dağlıca şehitlerinden Astsubay Deniz Göçkün'ün ailelerini ziyaret etti. Balıkesir'deki açılışları şehitler adına yaptıklarını kaydeden Eroğlu "Bütün vatandaşlarımız provakosyon yapmak isteyenlere dur desin. Ordumuz, emniyeimiz gereğini yapıyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"dedi.

ALİAĞA, ŞEHİDİNE AĞLADI
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde sınırın Suriye tarafından açılan ateşle, terhisine 2 ay kala şehit olan piyade er Gökhan Çakır'ın cenazesi, dün baba evinin bulunduğu Aliağa'ya getirildi. Güzelhisar Mahallesi'ndeki evinde babası Faruk Çakır, annesi Gülbeyaz Çakır ile diğer yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehit askerin cenazesi daha sonra tören için Aliağa Merkez Camisi'ne götürüldü. Cuma namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından şehitlikte toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN