Gidilmeyecekti ama 4 başkan Milano'da

Milano'da yapılan EXPO'ya, şehit haberleri ve terör olayları yüzünden Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nden kimsenin katılmayacağı açıklansa da 4 ilçenin başkanı İtalya'ya gitmeyi tercih etti

Gidilmeyecekti ama 4 başkan Milano'da
Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur'un terör olayları ve şehitler nedeniyle yönetimden hiçbir belediye başkanının katılmayacağını duyurduğu Milano EXPO gezisine Urla, Güzelbahçe, Bayındır ve Beydağ belediye başkanları gitti. Narlıdere Belediye Başkanı Batur, Milano'daki fuara "terör olayları ve şehitler" nedeniyle katılmayacağını duyurmuştu. Batur açıklamasında, "Terör olayları ve şehitlerimizin dayanılmaz acıları sebebiyle Kıyı Ege Belediyeler Birliği yönetim kurulunda bulunan belediye başkanları olarak EXPO Milano fuarı ile inceleme ve araştırma gezisi programına katılmama kararı aldık. Belediye başkanları son derece hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde görevlerinin başında, vatandaşlarımızın yanında acılarını paylaşma ve destek olmaya devam edeceklerdir" demişti.

BİZE SÖYLENMEDİ

Ancak Milano'ya Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nin üyesi dört belediye başkanı gitti. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli ve Beydağ Belediye Başkanı Süleyman Vasfi Şentürk'ün İtalya'ya gitmeleri aksi yönde açıklama yapan birlik başkanı Batur'u zor durumda bıraktı. Giden heyet adına Ufuk Sesli, Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök'e Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak bir plaket takdim etti. Sesli ziyaret ile ilgili, "Birlik başkanımız bir açıklama yapmış olabilir ama bizim daha önceden hazırlanmış programımız vardı" dedi. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise, "Başkan Abdül Batur'un herhangi bir bildirimi olmadı " diye konuştu.

BİZE ULAŞIN