Yeşil kırmızı olmadı bir daha boyadılar

Karşıyaka'da Şehitler Bulvarı asfaltı 400 bin lira maliyetle yeşil kırmızıya boyanmış, yol 10 gün sonra siyaha bürünmüştü. Büyükşehir Belediyesi aynı malzeme ile yolu sil baştan boyadı

Yeşil kırmızı olmadı bir daha boyadılar
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehitler Bulvarı'ndaki asfaltı 20 günde yeşil-kırmızıya boyadı. Fakat yolun 10 günde simsiyah olmasının ardından Egeli Sabah konuyu gündeme taşıdı. Büyükşehir Belediyesi tam bir fiyasko olan Şehitler Bulvarı, Egeli Sabah'ın yaptığı haberlerin ardından tekrar yeşilkırmızıya boyadı. Yolun tekrar tekrar boyanması ve aynı malzemenin kullanılması İzmirli'nin parasının boşa harcandığının kanıtı oldu.

PARALAR BOŞA HARCANDI

Pınar Karşıyaka 28 yıl aradan sonra Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olunca İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka'daki 700 metre uzunluğundaki Şehitler Bulvarı'na desenli asfalt yaparak yeşil kırmızıya boyadı. Yaklaşık 20 günlük çalışmanın en az 15 günlük süresi boyunca asfaltın boyanan rengini koruması için defalarca yapılması Bostanlı'nın en işlek caddesi olan Şehitler Bulvarı trafiğe kapamıştı. Bu sebeple cadde üzerindeki işletmeler maddi sıkıntı yaşamıştı. 20 gün süren çalışmaların ardından yapımı tamamlanan yol geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda kullanıma açılmıştı. Fakat yol kullanılmaya başladıktan 10 gün sonra yeşil kırmızı olan asfalt simsiyah olmuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iş bilmezliği ile yine İzmirli'nin binlerce lirası çöpe gitmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZBETON'un alt taşeron firması Delsan'a yaptırdığı yeşil kırmızı yolun simsiyah olmasının ardından Egeli Sabah, 8 Eylül tarihinde konuyu gündeme taşımıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan ve maliyeti 399 bin lirayı bulan fiyasko yola çevre sakinleri de tepki gösterince tekrar yeşil kırmızıya boyandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İZBETON'A ihale ettiği yeşil kırmızı yolun yapımını alt taşeron Delsan tamamlarken, Delsan firmasını alt taşeronu olan Koza Asfalt ise siyaha bürünen yola gelerek incelemelerde bulundu. Şehitler Bulvarı, geçtiğimiz gün sabah saatlerinde tek taraflı olarak trafiğe kapatılarak tekrar yeşil kırmızıya boyandı. Yolun tekrar tekrar boyanması ve aynı malzemenin kullanılması İzmirli'nin parasının boşa harcandığının kanıtı oldu. Yolun 20 günlük imal süresinin 15 günü boyamayla geçmişti. Yaklaşık 4 kat boya atılan yola göstermelik olarak 2 kat boya atıldı. Çalışmaları görenler yolun açıldıktan kısa bir süre içinde tekrar siyaha bürüneceğini belirtti. Göstermelik olarak yapılan boyama işleminin ardından ise kaç gün içerisinde yolun yine siyaha bürüneceği merak konusu oldu.

"ÇOK ŞIK OLDU" DEMİŞTİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe'nin yolun yapımı sırasında attığı "Çok şık olacak", "Çok şık oldu" ve "Karşıyaka'ya çok yakıştı" twitlerinin ardından konuyla ilgili sessiz kalarak twit atmaması dikkatleri çekti.

BUGÜN NELER OLDU