Rozet yok hizmet var

İzmir'den yeniden milletvekili adayı gösterilmesi coşkuyla karşılanan Binali Yıldırım, partizanlığa müsamaha göstermeyeceğini, proje odaklı çalışacaklarını söyledi

Rozet yok hizmet var
AK Parti İzmir'den 1'nci bölge birinci sıra milletvekili adayı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinde İzmir'de hedeflerinin en az 2011'deki sonuçların üzerine çıkmak olduğunu belirtti. Bir kez daha İzmir'den aday gösterilmesi sonrasında ilk açıklamasını Egeli Sabah'a yapan Binali Yıldırım, "İzmir 2011'de beni seçti, Ankara'ya gönderdi. 2014'te Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarıştım. Orada da çok güzel destekler verdiler. Seçim kazanamadık ama 4 milyon İzmirlinin sevgisini, gönlünü kazandığımızı düşünüyoruz. 1 milyona yakın oyla da bizim şereflendirdiler. Şimdi yeni bir dönem. Belediyenin yapamadığı ve yapacağı güzel işleri de çözmek için gayret göstereceğiz. İzmir'de partizanlığa müsamaha göstermeyeceğim. Hizmet gelince parti rozeti yok olur. Bu anlayışla çalıştık. Bundan sonra da böyle çalışacağız" dedi. Yıldırım, siyaseti, proje, hizmet üretme ve vatandaşların refaha ulaşmasınını sağlamak için yaptıklarını, bu anlayışla devma edeceklerini kaydetti. Egeli Sabah'a değerlendirmelerde bulunan diğer AK Parti milletvekili adayları da güçlü bir liste oluşturulduğuna ve Binali Yıldırım'ın dönmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti. 1'nci bölge üçüncü sıra milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık, AK Parti listelerde artların getirdiği zorunlulukla bazı değişiklikler yaptığını kaydederek, "Ortaya çok güçlü bir AK Parti listesi çıktı. Çünkü teşkilat kökenli adaylar listeyi oluşturdu. Binali Yıldırım vizyonuyla ve hayalleriyle İzmir'e geri döndü. Bu İzmir siyasetinin en önemli gelişmesi. Yıldırım ile İzmir'in tekrar buluşması heyecan verici bir şey. Çok iddialı bir şekilde seçim kampanyasına başlıyoruz" diye konuştu. Yıldırım'ın adaylığı için "Efsane geri döndü" yorumu yapan 2'nci bölge üçüncü sıra adayı Hamza Dağ, "Listemiz İzmir kokan, İzmir'in tüm mozaiklerinin içinde olduğu bir liste. Bunun yanında aday adayı olan arkadaşlarımız da vardı. Mutlaka onların da olması bu listeye çok daha güç katardı. Ama bazı dengeler sebebiyle böyle bir karar çıktı. İzmir'de Kürt, Roman, Egeli vatandaşlarımızın kendini görebileceği, göçmen kardeşlerimizin kendini görebileceği, teşkilattan arkadaşlarımızın kendini hissedebileceği, muhafazakar tabanın kendini hissedebileceği, liberal tabanın kendini hissedebileceği, işadamlarının kendini görebileceği bir liste olduğu kanaatindeyimr" şeklinde konuştu.

HEDEF 6+6 MİLETVEKİLİ
İzmir 1'nci bölge dördüncü sırada yer alanı Necip Kalkan, "Sayın Binali Yıldırım ve Nükhet Hotar'ın liste başı olmasının avantajını kullanarak iki bölgede de milletvekili sayımızı 6'ya çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.1'nci bölgenin beşinci sırasındaki Cemal Bekle ise "Binali Bey'in koordinatörlüğünde başaracağız. Güzel şeyler olacağına inanıyorum. Roman mahallelerinde öndeydik. Ama bu defa açık ara önde olacağımıza inanıyorum. İnsanlarımızın gönlü bizle beraber" dedi.

BİZE ULAŞIN