Çocuklara çifte bayram

Nevvar Salih İşgören Vakfı, Kurban Bayramı'nda yeni eğitim-öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi 1276 çocuğa 175 TL tutarında hediye çeki verdi

Çocuklara çifte bayram
Nevvar Salih İşgören Vakfı, Kurban Bayramı'nda yeni eğitim-öğretim yılı öncesi yine önemli bir kampanyaya imza atarak İzmirli ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara çifte bayram yaşattı. Ramazan Bayramı'nın ardından Kurban Bayramı'nda da İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın himayesinde bazı belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine giderek protokol imzalayan Nevvar Salih İşgören Vakfı, toplam 1276 ihtiyaç sahibi çocuğa 175 TL tutarında giyim alışveriş çeki armağan ederek hayır işlerindeki önderliğini bir kez daha ortaya koydu.

TOPRAK, TEBRİK ETTİ
İhtiyaç sahibi çocukların yine yüzünü güldüren Nevvar Salih İşgören Vakfı'nın yardımlarını değerlendiren İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Öncelikle Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bayram öncesi bayramın ruhuna uygun olarak çocuklarımızı sevindirecek bir protokole ve çalışmaya imza attılar. Tebrik etmek, teşekkür etmek lazım. Ayrıca da vakfı kuran Nevvar Salih İşgören ve manevi hatırasına böyle bir ulvi amaç çerçevesinde manevi bir çalışmayla da vakfın amacına uygun olarak bir faaliyet de yapmış oldular. Dolayısıyla Valilik olarak Nevvar Salih İşgören vakfıyla birlikte bu ulvi amaçla protokol yapmaktan ve bayram öncesi çocukları sevindirmekten mutluluk duyuyoruz. Bayramın özelliği, güzelliği ve o bayram ruhu çerçevesindeki yardımlaşma, paylaşma, yardımseverlik, hoşgörü ve insanları güzelliklerle buluşturma noktasındaki bu çalışma gerçekleşmiş oluyor. Tekrar teşekkür ediyorum" dedi. Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun ise İzmirli ihtiyaç sahibi çocukları 2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı'nın hemen öncesine denk gelen Kurban Bayramı'nda sevindirmenin kendileri için de büyük mutluluk olduğunu belirterek "Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda Konak, Karabağlar, Bayraklı, Buca ve Çiğli Kaymakamlıkları aracılığıyla 1000 yetim ve öksüz çocuğu sevindirme şansımız oldu. Bu Kurban Bayramı öncesi de toplumun her kesiminden yoğun talepler geldi. Bunları değerlendirdiğimizde sayıyı 1276 'ya çıkardık. Bağış çeki olarak verdiğimiz rakam 175 TL olduğu için alışveriş yaptıkları mağazalarda her çek ile birden fazla çocuğun kıyafet alabildiğini ve dolayısıyla daha çok çocuğun sevinmiş olacağını umuyoruz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN