Miniklere ilk gün şekeri

İzmir'de, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı düzenlenen törenle başladı. Bazı okullarda bu yıl ilkokul birinci sınıfa başlayan öğrencilere şeker dağıtıldı

Miniklere ilk gün şekeri
İzmir'de 670 bin öğrenci 2015-2016 eğitim öğretim döneminde ders başı yaptı. Cumhuriyet Meydanı'nda, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Alsancak semtindeki Salih İşgören İlkokulu'nda, bu yıl birinci sınıfa başlayan ve okul heyecanı yaşayan öğrencilere, öğretmenler tarafından sınıfta, 'eğitime hoşgeldin' şekeri dağıtıldı.

NEFES ALAN HER FERT!
Torbalı ilçesi Cengiz Topel İlkokulu'nda düzenlenen törene katılan İzmir Valisi Mustafa Toprak, yeni eğitim öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı olmasını dileyerek, yeni dönemde herkese başarılar diledi. Funda Kocabıyık da, Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan kişilerin eğitimi içinde çalışmalar yaptıklarını anlatarak, "Bu ülke topraklarında nefes alan her ferdin, nitelikli eğitim hizmetlerinden yararlanması için her türlü önlem Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınmıştır. Bu kapsamda geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yaklaşık 210 bin Suriyeli sığınmacıya okul, kitap ve öğretmen tahsis edilerek onların da ülkemizde güven içerisinde eğitim almaları sağlanmıştır" dedi.Vali Toprak ve beraberindekiler sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet edip çeşitli tavsiyelerde bulundu.

BİZE ULAŞIN