Hotar sahaya indi

1 Kasım seçimleri için izleyecekleri yol haritasını açıklayan Hotar, "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için İzmir'de gece gündüz çalışacağız. Kentin sıkıntılarını çözeceğiz" dedi

Hotar sahaya indi
AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Binali Yıldırım'ın startını verdiği seçim çalışmaları ile ilgili yol haritasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Nükhet Hotar açıkladı. Parti il binasında gerçekleştirilen SKM toplantısında AK partili belediye başkanlarının, ilçe başkanları, ilçe teşkilatları ve çok sayıda partili hazır bulundu. 1 Kasım seçimleri için yol haritasını açıklayan Hotar, "Bu seçimde İzmir'den çok iyi sonuçlar alacağımızı ümit ediyorum. Seçim ofisleri yerine seçim TIR'larını kullanacağız. 2 tane TIR'ımız var. Bu süreçte evimize gitmeyeceğimiz için, yapacağımız programa göre evimizi sırtımızda taşıyacağız. Pazartesi günü bir de otobüsümüz gelecek. Önceki seçimlerden 1 oy bile fazla oy almışsak ben bunu başarı olarak göreceğim. İkinci bölge adayıyım. Ama bölge gözetmeksizin çalışıyorum. Yine de ağırlığım ikinci bölgeye olacak. İktidar olma hevesi bile olmayan partilere oy vermekten bir kez olsun vazgeçin. Memnun kalmazsanız değiştirirsiniz. Eksikliklerimizi gidermeye hazırız" dedi.

KENDİMİZİ İYİ TANITACAĞIZ
İzmir'de ile ilgili de görüşlerini belirten Hotar, "İzmir'de artık olmayan hizmetlerden bahsetmek istemiyorum. Karşıyaka'nın adeta çölde ralli yapar gibi hale gelmesinden, İzmir'in olmayan yeşilinden, trafiği felç olan trafiğinden Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda başlayacak olan tramvay inşaatından, hiçbir geleneksel, kültürel ve bilimsel etkinliğini olmadığından bahsetmek istemiyorum. İzmirliler'in bizi birazcık daha iyi tanıması gerekiyor. Biz İzmirliler'in içinden biriyiz. Hepimiz İzmirliyiz. Biliyoruz ki ülkemiz varsa biz de varız. Ben çocuğumun kendi ülkesinde en iyi şartlarda yaşamasını istiyorum. Bu ülkeyi çocuklarımıza bırakacağız. Türkiye çok daha güzel bir ülke olmalı. Biz bu hedefler peşindeyiz" diye konuştu. CHP'li bazı vekillerin kendi ve Binali Yıldırım'ın ismi ile ilgili benzetmelere sert bir dille yanıt veren Hotar, şöyle konuştu "Bir de yeni bir komedi çıktı. 'Binali değil minyon ali', 'Nükhet Hotar değil kotar', kendisini tiyatro sahnesinde zannediyorlar herhalde. İnsanların ismiyle dalga geçmeyi ne derece etik buluyorsunuz? Sorsanız insana saygı konusunda, insan hakları konusunda birinci sırada gelirler ama insanlarına adıyla benzetme yaparak komik bir şekilde halkın önüne çıkmaktansa bu şekilde de oy alırlarsa ben sadece susup izlemeyi yeğlerim." Toplantıda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ise "İnşallah tekrar tek başına iktidar olacağız. 2023 hedeflerimize ulaşacağız. Listeler baştan aşağı hepimizin tanıdığı İzmirli isimlerden oluşuyor. Yerli ve yerel kadroyla bu seçime gidiyoruz. Sayın Nükhet Hotar ve Binali Yıldırım'ın önderliğiyle gidiyoruz. Bu seçimi başarıyla tamamlayacağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN