Terminal ihbarı sonuçsuz

Terminal ihbarı sonuçsuz

Emniyet ekipleri geçtiğimiz gece Atalay Filiz’in İzmir Terminali’nde görüldüğüne dair çok sayıda ihbar aldı. Harekete geçilmesine karşın Filiz’in izi bulunamadı

  • Egeli Sabah
  • Cumartesi 05.06.2016
Ankara ve İstanbul'da toplam 3 cinayetin faili olarak aranan Atalay Filiz'in yakalanması için yürütülen soruşturma devam ediyor. Tuzla'da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013 yılında da Ankara'da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz'in, İzmir'e kaçtığı saptanmıştı. Geçtiğimiz akşam İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde görüldüğü yönünde polise çok sayıda ihbar geldi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Verilen bilgiler doğrultusunda terminal ve çevresinde uzun süre Atalay Filiz'in izi sürüldü. Polisin, Atalay Filiz'in buradan kaçma ihtimaline karşın arama çalışmalarına devam edeceği belirtildi. Emniyet ekipleri kameraları inceliyor.

OTOBÜS DEĞİŞTİRMİŞ
Atalay Filiz'in, 4 saatini geçirdiği internet kafedeki bilgisayarı inceleyen polis, Yunan adalarına kaçmak ve gizlenmek için insan tacirleriyle sosyal medya üzerinden yaptığı görüşmeleri tespit etmişti. Ayrıca Filiz'in en son 31 Mayıs tarihinde İzmir'de kaldığı öğrenci evinden çıkarken görüntüleri ortaya çıkmıştı. Görüntülerde oldukça rahat gözüken Filiz'in yanındaki bavullarla uzaklaştığı görülmüştü.Öte yandan şüphelinin İstanbul'dan İzmir'e giderken birkaç kez otobüs değiştirdiği, kimlik bilgilerini vermemek için mola yerlerinde araç değişikliklerini yaptığı belirtildi. Şüphelinin yakalanması için sürdürülen operasyon aralıksız sürüyor. Seri katil Atalay Filiz ile aynı sokakta yaşayan vatandaşlar gerçeği öğrenince büyük şok yaşadı. Yeşilyurt semtindeki öğrencinin evinde iki gün kalan Filiz'i kahvaltı dışında odasından hiç çıkmadı. Mahallede kıraathane işleten Veli Sağtürk, "Seri katilin bölgedeki güvenli kamerası görüntülerini izleyince kuşkuyu düştük ama bu sokakta kalacağına ihtimal vermedik. Sabah 12, akşam 8'e kadar burada oturuyoruz. Görmemiz lazımdı ama göremedik. Görseydik zaten birbirimize söylerdik. Şuanda görsem tanırım ve hemen ihbar ederim. Burada kaldığını öğrenince şoke olduk. Niye bu kadar duyarsız olduk diye kendimize kızıyoruz" dedi. Sayma Ayvalı, "Yanında kaldığı kişi karakola ifade vermiş diye duydum ama burada kaldığını bilmiyorduk. Duyunca çok üzüldüm. Allah kahretsin. İnsan mıyız, hayvan mıyız? Allah yolunu buraya döndürmesin" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN