İlana kandı dolandırıldı

İzmirli tokatçılar, gazeteye verdikleri iş ilanına başvuru yapan Mehmet Ay’ın kimlik bilgilerini kullanarak dolandırdı

İlana kandı dolandırıldı
İzmir'de 2012 yılında dolandırıcılar gazeteye temizlik işi ilanı verdi. Geçimini sokaklarda ayakkabı boyacılığı yaparak sağlayan 52 yaşındaki Mehmet Ay, gazetede gördüğü iş ilanına başvurdu. Dolandırıcıların ağına düşen talihsiz adam sigortalı iş vaadiyle kandırıldı. Talihsiz adamdan, sigorta girişini yapacağız diyerek kimlik bilgilerini isteyen dolandırıcılar, Mehmet Ay'ın üzerine şirket kurdular. Ancak bir süre sonra Mehmet Ay, evine gelen fatura ve borçlar ile karşı karşıya kaldı. Sonrasında ise adına kurulan şirketin vergi borcu ile karşı karşıya kalan talihsiz adam, dolandırıcıların yaptığı 290 bin liralık borç ile yıkıldı.
Hiçbir geliri olmayan talihsiz adam, üstüne kalan borçlar nedeniyle zor günler yaşıyor. Sterilizasyon eksikliği nedeniyle bir gözünde görme yetisini yitiren Ay, yetkililerin kendisine yardım etmesini istiyor. Talihsiz adam, gelen hacizler nedeniyle sigortalı bir işte de çalışamadığı için her gün sokaklarda boyacılık yapmaya devam ediyor.
Kendisine kurulan tuzağı sonradan farkettiğini belirten talihsiz adam, "Tüm bilgilerimi aldılar. Piyasaya borçlanmışlar herkes borçlu olarak bana geldi. Ne olduğunu anlamadım. Ne olur yardım edin" dedi.
BİZE ULAŞIN