‘FETÖ’ye adın karıştı’ dedi yakayı ele verdi

Balıkesir’de “FETÖ soruşturmasına adın karıştı” diye kandırdığı kişiden 15 bin lira ve 2 bilezik alan zanlı, polis tarafından yakalandı

‘FETÖ’ye adın karıştı’ dedi yakayı ele verdi

Balıkesir'de telefonla aradığı emekli vatandaşı "adınız FETÖ soruşturmasına karıştı" diyerek dolandırmaya çalışan kişi, polisin düzenlediği operasyonla suçüstü yakalandı. Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Balıkesir'e gelen M.M, emekli Y.K'yı telefonla arayıp, kendini polis olarak tanıttı. Y.K'ya adının FETÖ soruşturmasına karıştığını söyleyen zanlı M.M, "Elinde bulunan altın, para ve ziynet eşyasını getir, inceleme yapmamız gerekiyor "dedi. Söylenenlere inanan Y.K, 15 bin TL nakit para ve 2 altın bileziği alarak buluşma yeri olarak belirlenen Paşaalanı Mahallesi'ne gitti.

POLİSE BAŞVURDU
Y.K'nın gelmesinin ardından bir telefon görüşmesi yapan ve telefonun diğer ucundaki kişinin savcı olduğunu söyleyen zanlı, para ve altınları alarak kayıplara karıştı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan ve polise başvuran Y.K'nın ifadesinden sonra Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. İlk olarak kimliği belirlenen şüpheli M.M. kısa sürede yakalandı. Adli makamlara sevk edilen M.M. ve ona yardım ettiği iddia edilen C.B. tutuklanarak Kepsut Cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN