Torbalı kameralarla izlenecek

İzmir’in Torbalı ilçesinde mahalle ve sanayi siteleri başta olmak üzere stratejik noktalar güvenlik kameralarıyla 24 saat izlenecek

Torbalı kameralarla izlenecek
Türkiye İstatistik Kurumu 2016 verilerine göre binde 49,7'lik nüfus artışı hızıyla İzmir'de 30 ilçeyi geride bırakan Torbalı'da sanayi siteleri, köyler ve stratejik bütün noktalara güvenlik kameraları yerleştiriliyor. Sanayi sitesi esnafından, köy muhtarlarından ve ilçe halkından gelen yoğun talep üzerine böyle bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Bu konuda Kaymakamlığımız başta olmak üzere tüm kurumlarla koordineli olarak çalışıyoruz. Amacımız hem caydırıcı olmak hem de esnafımızın, köylümüzün kendini daha da güvende hissetmelerini sağlamak. Olası adli vakaların çözümünde daha hızlı olmak" dedi.

GÜVENLİK ARTACAK
Kırsal alanlardaki kameralar Jandarmaya, sanayi siteleri ve stratejik öneme sahip sanayi tesisleri, işletmeler, kurumlar ise polisin merkezi görüntü izleme sistemine bağlanacağını belirten Görmez, "Bir yıl önce yapılan çalışmalarda ihale aşamasına gelindi. Oldukça maliyetli bir iş ancak bir o kadar da gerekli. İlçemiz çok hızlı gelişiyor, Torbalı'daki her vatandaşın sağlığından, eğitiminden, güvenliğinden kendimizi sorumlu hissediyoruz. Bu projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi, özellikle altyapı çalışmalarının tamamlanması için birimlerimiz yoğun biçimde çalışıyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN