Huzur ve istikrar için kararım evet

Egeli Sabah yaklaşan referandum öncesi sokağın nabzını tutmaya devam etti. AK Parti dönemi öncesi ve sonrasını kıyaslayan İzmirli vatandaşlar, ülkenin geleceği için ‘evet’ diyeceklerini söyledi

Huzur ve istikrar için kararım evet
Türkiye'nin üçüncü büyük kenti İzmir'de vatandaşlar 16 Nisan'da yapılacak referandumda neden evet diyeceklerini Egeli Sabah'a anlattı. İzmirliler, AK Parti'den önceki ve sonraki dönemler arasında kıyaslama yaparak ülkenin geleceği için evet diyeceklerini söyledi. Ev hanımı 3 çocuk annesi 48 yaşındaki Aysel Eksen, referandumda evet oyu kullanacağını belirterek, "Bugüne kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi dik duran bir lider görmedik. AK Parti hükümetinden önceki dönemleri de hatırlıyoruz. Türkiye sefalet içindeydi. Koalisyon hükümeti ne zaman kurulacak diye günlerce, haftalarca bekliyorduk. Paramız her gün değer kaybediyordu. Her şeye zam üstüne zam geliyordu. Hep bir belirsizlik hakimdi. Şimdi Türkiye'nin durumu çok daha iyi. Refah içinde yaşıyoruz. Ülkemizin durumundan çok memnunum. Eskiden yaşadıklarımızı yeniden yaşamamak ve huzur ve istikrar için evet diyorum" dedi. 2 çocuk babası 32 yaşındaki telefoncu Seyfi Çelebi, çift başlı hükümetten kaynaklanan sıkıntıların son bulması için 16 Nisan'da sandık başında evet oyu kullanacağını ifade etti. AK Parti'den önceki hükümetlerin zamanında hastanelerde saatlerce kuyruklarda beklediklerini söyleyen Çelebi, "Şimdi gayet modern devlet hastanelerinde sıra beklemeden çok daha iyi koşullarda muayene oluyoruz. Tüm eczanelerden ilaçlarımızı alabiliyoruz. Bu bile evet diyebilmek için yeterli bir sebep" diye konuştu.

"BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR"
7 çocuk babası 68 yaşındaki emekli Vahap Yıldız, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmamak için evet demeliyiz. Güzel ülkemiz Türkiye üzerinde dış güçlerin oyunları var. Ülkemizi zayıflatmaya ve bölmeye çalışıyorlar. Düşmanlarımız hayır derken biz evet demeliyiz. Şimdiki genç nesil IMF'den borç para almak için kapılarında kul köle olduğumuzu günleri hatırlamazlar. Şimdi Allah'a şükür hiç kimseye borcumuz yok. İnsanlar bu olumlu gelişmeleri görmezden gelemez" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN