Beyaz Cennet’e yatırım çağrısı

Pamukkale ve Karahayıt’ın her geçen gün daha çok ilgi gördüğünü ifade eden Başkan Gürlesin, bölgedeki değişimi fark etmeleri için yatırımcıyı bölgeye çağırdı

Beyaz Cennet’e yatırım çağrısı
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale ve Karahayıt'a yerli- yabancı turistler ile yatırımcıları davet etti. Pamukkale ve Karahayıt'ın sağlık arayanlar için önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Başkan Gürlesin, "Pamukkale'deki beyaz su hem içilebilir hem de sayısız hastalığa iyi geliyor. Antik havuzun suyunun ise güzelliğe neden olduğu biliniyor. Travertenlerdeki beyaz su gibi hemen 4 kilometre uzaklıktaki Karahayıt'takı kırmızı su da özellikle romatizmal hastalıklarda şifa kaynağı" dedi. 60 dereceye varan sıcaklığı ile bir çok hastalığın şifası Karahayıt'ta bulunabildiğine dikkat çeken Gürlesin, "Biz 2.5 yıl önce kurulan bir belediye olarak Pamukkale ve Karahayıt'a şifa bulmak için gelen vatandaşlarımızın da kullanabileceği projelere imza atıyoruz. Termal sağlıkta tedavi süresi 14 ile 21 gün arasındadır. Biz hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen yerli-yabancı misafirlerimizin bölgede zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak için bir çok projeye imza atıyoruz. Bunlardan en önemlisi de Karahayıt'taki Kent Ormanı. Türkiye'de ilk olacak bu kent ormanı projesi kısa süre içinde hayata geçirilecek. Pamukkale'ye daha önce hiç gelmeyenleri mutlaka bekliyoruz. Daha önce gelenleri de 2.5 yıl öncesine göre değişimi yerinde görmeleri için Pamukkale ve Karahayıt'a davet ediyoruz. Yeni kurulan bir belediye olarak 2.5 yılda 68 mahallemizde önemli çalışmalara imza attık. Atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

TURİST SAYISI ARTMALI
Pamukkale ve Karahayıt'ın her geçen gün çok daha iyi duruma geldiğinin altını çizen Başkan Gürlesin, "Denizli yılda 2 milyon turisti ağırlayan bir kent. Şehir olarak 19 antik kente sahibiz. Bunun yanında Pamukkale ve Karahayıt gibi doğal güzellik ve sağlık merkezlerimiz de var. Ülkemizin yatırımcılarına da bölgemize davet ediyorum. Pamukkale ve Karahayıt'taki turist sayımızı kısa vadede 3 milyon, uzun vadede 10 milyona çıkarmalıyız. Bu nedenle sağlık ve doğal güzelliği ile Pamukkale gelecekte çok daha yıldızı parlayan bir bölge olacak. Biz Pamukkale Belediyesi olarak doğa ve sağlık turizmi başta olmak üzere bir çok konuda ilçemizin daha iyi olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN