Koca dayağı yüzünden katil oldu

Koca dayağı yüzünden katil oldu

İzmir’de tartışma yaşadığı eşinin başına taşla vurarak öldüren Behiye Özmen, mahkemede pişman olduğunu belirterek evlilikleri boyunca eşinden fiziksel şiddet gördüğünü söyledi

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 16.03.2017
İzmir'in Bayraklı İlçesi Şehit Pilot Üsteğmen Türker Aydın Sokağı'nda geçtiğimiz Ekim ayında meydana gelen olayda 43 yıllık evli ve 4 çocuk sahibi 63 yaşındaki Behiye Özmen ile 71 yaşındaki Süleyman Özmen, ailevi nedenlerden dolayı tartışmaya başladı. İddiaya göre Süleyman Özmen eşini dövmeye başladı. Kendini kaybeden Behiye Özmen ise yerden aldığı taşla kocasının başına vurup ölümüne neden oldu. Gözaltına alınan kadın, sevk edildiği adliyede tutuklandı. Hakkında, 'Eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İzmir 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına, Manisa Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanık Behiye Özmen. SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile katılırken duruşma salonunda sanık avukatları Funda Ekin ile Aysun Akşehirlioğlu hazır bulundu. Behiye Özmen'in çocukları ve yakınları da duruşmayı izledi.

"Beni tüfekle vurdu"
Mahkemedeki savunmasında Behiye Özmen, "Birbirimizi itmeye başladık. Sonra beni dövmeye başladı. Nasıl oldu bilmiyorum, elime taş alıp, eşimi öldürmüşüm, o anları hiç hatırlamıyorum. Nasıl yaptım bilmiyorum, pişmanım" diye konuştu. Evliliği boyunca eşiyle anlaşamadıklarını, eşinin sürekli kendisine şiddet uyguladığını savunan yaşlı kadın, "Eşim sürekli döver, hakaret ederdi. Yıllarca çile çektim, 4 çocuğum var, evlatlarım için bu çileye katlandım. Eşim beni hamileyken bile döverdi. 30 yıl önce üçüncü çocuğuma hamileyken, eşim beni ayağımdan tüfekle vurdu. O gün ayağıma isabet eden saçmalar hala ayağımda. Yıllardır her türlü şiddete maruz kaldım, vücudumda sigara bile söndürdü. Bütün bu yaşananlara rağmen onu öldürmek hiç aklımdan geçmezdi. Nasıl yaptım hatırlamıyorum. Psikolojik rahatsızlığım yok ama yaşım ve yaşadığım olaylar nedeniyle sıkıntılarım var" dedi. Mahkeme sonunda sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek, duruşma Mayıs ayına ertelendi.
BİZE ULAŞIN