İzmir Emniyeti’nden dev narkotik baskını

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunu gerçekleştirdi. İzmir merkezli, Diyarbakır ve Mardin’deki eş zamanlı operasyonlarda 134 kişi gözaltına alındı

İzmir Emniyeti’nden dev narkotik baskını
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi. Uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik soruşturma kapsamanıda İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İzmir merkezli Diyarbakır ve Mardin'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Helikopter destekli gerçekleştirilen operasyona Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Özel Harekat polisleri başta olmak üzere toplam bin 200 polis katıldı. Torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına nefes aldırılmadı. Eli kanlı terör örgütü PKK'nın en büyük gelir kaynakları arasında bulunanan uyuşturucunun dağıtım ağına yönelik İzmir genelinde 44 mahalle, Diyarbakır ve Mardin'deki baskınlarda 134 zehir taciri gözaltına alındı. Sabaha karşı düzenlenen operasyonda zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, çok miktarda silah ve satışa hazır halde içimlik olarak paketlenmiş esrar, uyuşturucu hap, hassas teraziler ele geçirildi. Şüphelilerden birinin adresinde ise "F" serisi 1 dolar bulundu. Operasyonla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nden getirilen uyuşturucuyu batı illerinde piyasaya sürmeye çalıştığı değerlendirilen terör örgütü PKK'nın satış ağına büyük darbe vurulduğu bildirildi.

DARBE VURULDU
Operasyon hakkında Sabah'a konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Gözaltına sayısı olarak şimdiye kadar yapılmış en büyük uyuşturucu operasyonunu gerçekleştirdik. Toplam 134 zehir tacirini gözaltı aldık. Bundan sonra sokak satıcılarına nefes aldırmayacağız. Artık İzmir'de uyuşturucu satmak kolay olmayacak. Gençlerimizi zehirleyen torbacılara yönelik operasyonlarımız aralıksız devam edecek" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN