İzmir’e büyük müjde

Menemen-Çandarlı Otoyolu ile kentsel dönüşüm projesinin temelini atan Yıldırım, DSİ’nin 101 dev eserini hizmete açtı. Başbakan tüp geçit projesinin de yıl içinde yapılacağını müjdeledi

İzmir’e büyük müjde
Başbakan Binali Yıldırım, 9 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda yapacağı miting öncesi bir dizi açılış için İzmir'e geldi. Başbakan Yıldırım ilk olarak 1.5 milyar lira değerindeki Menemen-AliağaÇandarlı Otoyolu'nun temelini Menemen'de attı. Daha sonra Alsancak Spor Salonu'nda Devlet Su İşleri'nin 1 milyar 800 milyon lira maliyetli 101 tesisini hizmete açan Başbakan, son olarak da Karabağlar'da kentsel dönüşüm projesinin temelini attı. Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir'e tüp geçit müjdesi verdi.

İLK DURAK MENEMEN
Menemen'de düzenlenen törende halka hitap eden Başbakan Yıldırım, Menemen- Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun temelini attı. Burada vatandaşlara hitap eden Yıldırım, "Bugün muhteşem İzmir'e hizmet etmek için buradayız. Daha önce İzmir çevre yolundan Harmandalı'na, Koyundere'ye 10 kilometrelik yolu uzattık. Çiğli'deki trafiği rahatlattık. Menemen'e 6 kilometrelik kısma başladık. Temelini atacağımız otoyol Çandarlı Kuzey Ege Limanı'na kadar gidecek. Toplam 76 kilometre uzunluğunda olacak. Bedeli 1.5 milyar lira. Güzel İzmir için helal olsun. Menemen-AliağaÇandarlı Otoyolu'nun temelini bugün atıyoruz. Bundan sonra 1 milyar 800 milyon değeri olan 101 projenin açılışını yapacağız. Etti iki. Üçüncüsü de Karabağlar'da muhteşem bir kentsel dönüşüm projesinin temelini atıyoruz. Bir günde 3 tane iş. Bunların toplam tutarı 4 milyara yaklaşıyor. İzmir için helali hoş olsun. Güzel İzmir bunu hak ediyor" dedi.

CHP'YE GÖNDERME
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenen Başbakan Binali Yıldırım, "Kılıçdaroğlu, üfle babam üfle. Milleti korkutmaya çalışıyor. Bu millet yemez. Kahvecilerle oturuyor. 16 Nisan'da evet çıkarsa kahveler kapanacak. Minibüsçülerle oturuyor. Evet derseniz minübüs hatları iptal edilecek. Muhtarlarla otuyor. Sakın evet demeyin. Evet derseniz ayın 16'sından sonra muhtarlıklar kapanıyor. Bunların hiçbiri doğru değil. Biz 14 yılda 350 kilometre tünel yaptık. 80 yılda 50 kilometre tünel yapıldı. Kılıçdaroğlu'nun 1.5 ayda söylediği yalanları üst üste koy bizim 350 kilometrelik tüneli geçer. Kısa sürede büyük işler yaptılar" dedi. Yıldırım, İzmir için daha önce açıkladıkları 35 projenin 6'sının bittiğini, 7'sini devam ettiğini, İZBAN'ın güneyde Selçuk'a, kuzeyde Bergama'ya kadar uzayacağını, Sabuncubeli Tüneli'nin de önümüzdeki sene hizmete gireceğini anımsattı. Ankara-İzmir Hızlı Tren Projesi'nin 2019'da bitmiş olacağını dile getiren Yıldırım, "Böylelikle 2 kent arasındaki mesafe 3,5 saate inecek. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi de 2.5 yılda bitecek ve 9 Eylül 2019'da hizmete girecek" dedi. Başbakan Yıldırım Menemen'de otoyol temel atma töreninin ardından Alsancak Spor Salonu'na geçti. Yıldırım, Devlet Su İşleri'nin 1 milyar 800 milyon lira maliyetli 101 tesisi hizmete açtı. Burada vatandaşlara seslenen Yıldırım, 16 Nisan'da 'evet' demelerini istedi. İzmir'e engellere rağmen birçok yatırımı kazandırdıklarını, Karşıyaka, Göztepe ve Alsancak'a statlar yapacaklarını anlatan Yıldırım, bugün İzmir'e büyük bir müjdeyle geldiklerine işaret etti.

"GERDANLIK TAKACAĞIZ"
Başbakan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir için en büyük müjdeyi açıklıyorum. İzmir'in Marmarayı'nı, tüp geçişini bu sene içinde ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İzmir Körfezi'ne bir tüp geçiş ve gerdanlık takacağız. İzmirli Çiğli'den Narlıdere'ye artık 6 dakikada geçecek. Bu projemiz de İzmir'e çok yakışacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İzmir'in Karabağlar ilçesindeki kentsel dönüşüm projesinin temeli Başbakan Yıldırım tarafından atıldı. Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde halka hitap eden Yıldırım, 16 Nisan'a kadar çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacaklarını ifade etti. Yıldırım, "Türkiye'nin aydınlık yarınları için 'Evet, evet, evet' diye sandıkları dolduracağız. Benim şehrim İzmir'e 16 Nisan'da bir görev düşüyor. Bütün İzmirli hemşerilerimden kuvvetli bir destek istiyorum. Bu bir parti seçimi değil, partiler seçime girmiyor. Burada Türkiye'nin geleceği var. Türkiye'nin geleceği için karar vereceğiz. Ben CHP'ye gönül vermiş İzmirli hemşerilerimize de güveniyorum, onların da destek vereceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN