Tire-Belevi yolunun temelini Bakan attı

Tire-Belevi bölünmüş yolunun temel atma töreni gerçekleştirildi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “Allah’ın izniyle 16 Nisan’dan çift başlılık bitecek ve çok daha iyisini yapacağız “ dedi

Tire-Belevi yolunun temelini Bakan attı
Tire-Belevi bölünmüş otoyolunun temeli Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından törenle atıldı. Törene, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir AK Parti Milletvekilleri Hamza Dağ, İbrahim M. Tarhan, Kerem Ali Sürekli, CHP Milletvekili Atilla Sertel, , Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, ilçe belediye başkanları ve kaymakamları ile vatandaşlar katıldı. 2018 yılının 4 Eylül tarihinde bitirilecek yolun Tire'nin kurtuluş gününe denk gelmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Arslan, Belevi'nden başlayacak yolun Çayırlı mahallesine kadar olan 21 km'lik bölümünde çalışmaların hemen başlayacağını geriye kalan 13 km'lik kısmın ise Çatal bağlantılı olacağını ifade etti. Tire- Belevi yolunda bugüne kadar yaşanan can kayıplarının üzücü olduğunun altını çizen Arslan, "Kurtaracağımız canların değeri parayla ölçülemez. Tirelilere sözümüz vardı yerine getiriyoruz. 24 metre genişliğindeki bölünmüş yol iki gidiş, iki geliş 4 şerit olacak. Sıcak asfaltla kaplanacak yol, toplam 73 buçuk milyon liraya mal olacak" dedi."16 Nisan'da çift başlılık bitecek"

ÇİFT BAŞLILIK BİTECEK
"Ülkemizin 81 ilini bölünmüş yollarla birbirine bağlıyoruz" diyen Bakan Arslan, "Ne zaman Türkiye gelişse, ticaretteki pastadan daha fazla pay istese birileri 'Dur" diyor. Gelişmemizi istemiyor. 16 Nisan'dan sonra çift başlılık bitecek. Yasaların bize çizdiği sınırlar doğrultusunda vatandaşımıza hizmet etmeye devam edeceğiz"diye belirtti. 1994 ve 2001 ekonomik krizlerini de hatırlatan Bakan Arslan, "IMF'nin kapısında borç dilenen bir ülke yok artık. Ülkemizde mali disiplin var. 14 yılda her alandan tam 3 buçuk kat büyüdük. Tek merkezden ortak bir yönetim olsaydı emin olun belki Türkiye 10 kat daha fazla büyürdü. 16 Nisan'da 'Söz ve karar milletin' dedik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN