Tire’de 5 günlük Yasin bebeğe stent takıldı

İzmir’de doğumunun ardından Yasin bebeğe kalp hastası teşhisi konuldu. Doktorlar, operasyonla 5 günlük Yasin bebeğe stent taktı

Tire’de 5 günlük Yasin bebeğe stent takıldı
İzmir'in Tire İlçesi'nde yaşayan ev kadını 42 yaşındaki Sema Duman ile özel bir şirkette çalışan eşi 32 yaşındaki Halit Duman'ın ilk çocukları Yasin, 3 kilo 200 gram ağırlığında dünyaya geldi. Tire Devlet Hastanesi'nde doğan Yasin'in morarmaya başlaması üzerine bebek önce Torbalı'daki, daha sonra da İzmir'deki bir hastaneye gönderildi. Kalp hastalığı ve bazı organlarının da ters tarafta yar aldığı teşhis edilen Yasın bebek, İzmir Kent Hastanesi'ne sevk edildi. Çok nadir görülen şekilde dünyaya gelen Yasin bebek için doktorlar seferber oldu.

1 AYDA TABURCU
Çeşitli tetkiklerden sonra Yasin bebeğe kapalı yöntemle müdahale yapıldı. Doktorlar stent takarak, açık kalp ameliyatı olmasına gerek kalmadan Yasin bebeği sağlığına kavuşturdu. Yasin'in dünyada çok ender görülen hastalıklarla doğduğunu belirten İzmir Kent Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Önder Doksöz, "Yasin'i stent takarak çok ciddi ve riskli açık kalp ameliyatından kurtardık. Ancak 1 yaşına gelince olması gereken iki açık kalp ameliyatı var" dedi. operasyonun ardından hastanede 1 ay tedavi gören Yasin bebeğin anne ve babası "Yasin bizi çok korkutmuştu. Çok şükür ilk sorunu ameliyatsız atlattık. İnşallah bundan sonra da herşey iyi gidecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN