Engelsiz Balıkesir

Büyükşehir tarafından inşa edilen Bandırma Engelsiz Yaşam Merkezi, Başkan Ahmet Edip Uğur’un katıldığı tören ile hizmete alındı

Engelsiz Balıkesir
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başta otizmli olmak üzere öğrenme güçlüğü çeken çocukların gelişimine destek sağlaması amacıyla inşa edilen Bandırma Engelsiz Yaşam Merkezi, Başkan Ahmet Edip Uğur'un katıldığı tören ile hizmete alındı. Özel çozukların toplum hayatı ile bütünleşmelerini sağlayıcı kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezde ailelere de psikososyal ve rehberlik hizmetleri de verilecek. Hacıyusuf Mahallesi Vecihibey Caddesi'nde hizmet verecek olan merkezin açılışında konuşan Başkan Uğur, yaşamın her alanında Büyükşehir'in engellilerin yanında olduğunu söyledi. Dünya nüfusunun yüzde 10'u, Türkiye nüfusunun ise yüzde 12'sinin engelli olduğunu hatırlatan Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: "Engellilik tüm toplumun ortak sorunudur ve engelli vatandaşlarımızın ayrılmaz bier parçamızdır. Onların sadece belirli zamanlarda yanlarında değil, her daim yanlarında olup hayat sımsıkı tutunmaları için ne gerekiyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Biz Büyükşehir olarak her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmadan hareket etmekte ve ilimizdeki tüm projeleri engelli vatandaşlarımızı düşünerek tasarlamaktayız."

MERKEZİN 16 ODASI BULUNUYOR
Tüm ilçelerde bu tür yaşam merkezleri oluşturmak istediklerini söyleyen Başkan Uğur, "Bandırma Engelsiz Yaşam Merkezimiz 4 katlı ve 8 daireden oluşuyor, 16 odası bulunuyor. 6 bireysel sınıf, bir grup odası ve bir kat komple spor salonu var. Şu an otizmli çocuklarla eğitim verecek olan merkez down sendromlu ve zihinsel engelli çocuklara da hizmet verecek. Şuan merkeze 28 öğrenci kayıtlı ama kısa zamanda 100 olan kapasitemizi dolduracağız" dedi.
BİZE ULAŞIN