Erken müdahale hayatını kurtardı

İzmir’de karın ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 70 yaşındaki Bahri Tuna’nın, aort damarının yırtıldığını belirlendi. Yaşlı adam, 8 saatlik ameliyatın ardından yaşama tutundu

Erken müdahale hayatını kurtardı
İzmir'de 70 yaşındaki Bahri Tuna karın ağrısı şikayeti ile Çiğli Bölge Hastanesi Acil Servisi'ne başvurdu. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aytaç Çalışkan ve acil servis ekibi tarafından hemen tetkikleri yapılan yaşlı adamın aort damarının yırtıldığı tespit edildi. tuna, acil olarak ameliyata alındı. Bahri Tuna, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aytaç Çalışkan'ın gerçekleştirdiği 8 saatlik ameliyatın ardından yoğun bakım servisinde tedaviye alındı .Kısa sürede kendine gelen Tuna, Kalp Damar Cerrahisi ekibinin başarılı müdahalesi ile sağlığına kavuştu.

ÖLDÜREBİLİR
Operasyonu gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Aytaç Çalışkan, "Karın bölgesindeki aort damarının aşırı genişleyerek yırtılması ölüm oranı yüksek bir hastalıktır. Karın ve sırt bölgesinde ciddi ağrıyla kendini gösterir. Hastamız da bu şikayetlerle acil servisimize başvurdu. Hastamıza tanı koyduktan sonra 8 saatlik bir ameliyat gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz başarılı operasyon sonucu hastamız sağlığına kavuştu" dedi. Aort damarı yırtılan hasta Bahri Tuna "Zorlu bir operasyon geçirdim. Bu süre zarfında bana müdahale eden başta Op. Dr. Aytaç Çalışkan ve Op. Dr. Deniz Bozdağan'a teşekkürlerimi iletiyorum. Onların sayesinde hayata tutundum. Tüm ameliyathane ekibine, ilgi ve alakalarını eksik etmeyen servis hemşirelerine ve tüm personellere minnettarım" dedi.
BİZE ULAŞIN