16 Nisan’da evet çıkınca yanaklarından öpeceğiz

Sivil Toplum Buluşması’nda konuşan Başbakan, “Evetçileri, İzmir’den denize dökeriz” diyen CHP’li vekil için “Evet çıkarsa çağırıp yanaklarından öpeceğiz. Bizim işimiz sevgi” dedi

16 Nisan’da evet çıkınca yanaklarından öpeceğiz
Geçtiğimiz Pazar gününden bu yana İzmir'de mitingler yapan ve toplantılara katılan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'daki halk oylamasına sayılı günler kala çalışmalarına devam ediyor. Pazartesi günü Buca ve Gaziemir'de mitingler yapan Başbakan Yıldırım, ilk olarak AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile bir araya geldi. Kaya Termal Otel'de gerçekleştirilen Sivil Toplum Buluşmasına, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir Milletvekilleri ve İzmir'in çeşitli bölgelerinden gelen STK Temsilcileri ve Hemşeri Dernekleri katıldı. Toplantıda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Memleketimde İzmir'de olunca çok mutlu oluyorum. Moral depoluyorum. İzmir Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı ama İzmir aynı zamanda Anadolu'nun bir özeti" dedi.

'HAYIRCILARI KUCAKLAYACAĞIZ'
Başbakan Yıldırım, referandumda evet çıkması halinde hayır diyenleri kucaklayacaklarını vurgulayarak, "Efendim, hayır çıkarsa 'İzmir'den düşmanı denize döktüğümüz gibi sevineceğiz' bu laflar bize yakışmaz. Bunu söylediler. Daha da ileri gittiler. Evet çıkarsa nasıl Yunan'ı denize döktük sizi de dökeceğiz dediler. Biz evet çıkarsa onları da çağıracağız yanaklarından öpeceğiz. Bizim işimiz sevgi. İnancımıza nefret yakışmaz. Farklılıklarımızla zenginiz" dedi. Başbakan Yıldırım, kampanya döneminde İzmir'in adının muhalefet tarafından iyi kullanılmadığını söyleyerek, "Maalesef bu kampanya döneminde İzmir'in adını iyi kullanmadılar. İzmir hoşgörü ve demokrasi şehridir. İzmirli bunu kabul etmez" dedi. Öte yandan farklı yerlerden İzmir'e yaşamak için gelenlerin bir süre sonra İzmir kimliği ile kendilerini özdeşleştirdiğini dile getiren Başbakan, "İzmir'in bir özelliği var. Benim İzmir Milletvekil olduktan sonra tespitim şudur. İzmir'deki Anadolu bir buçuk 2 sene içinde İzmirli oluyor. Kendini İzmir kimliği ile özdeşleştiriyor" dedi.
BİZE ULAŞIN