Havran Belediyesi var gücüyle çalışıyor

AK Partili Havran Belediye Başkanı Ersoy, göreve geldiği 2014’te ilçenin sorunlarını çözmek için söz verdiği projeleri hayata geçiriyor

Havran Belediyesi var gücüyle çalışıyor
Balıkesir'in kısıtlı imkanlara sahip Havran ilçesinin kısa sürede kaydettiği gelişim ve modernleşme dikkat çekiyor. 2014 yılındaki yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen AK Partili Emin Ersoy, ilçe merkezi başta olmak üzere 34 mahalleye eşit hizmet verebilmek için var gücüyle çalışıyor. İlçenin geçmişten bugüne gelen sorunlarına tek tek neşter vuran Başkan Ersoy, "2014'te halkımıza evlerindeki musluklardan Eybek suyu akacak demiştik. Sözümüzü yerine getiriyoruz. Önümüzdeki günlerde Eybek suyunun ihalesi yapılacak. İlçenin en büyük problemleri arasında yer alan arıtma tesisi konusu çözüme ulaşıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından Büyükdere mahallesinde yapımı devam eden 25 bin kapasiteli arıtma tesisi kısa sürede tamamlanıp ilçe halkımızın hizmetine sunulacak" dedi. Havran'ı sosyal belediyecilik anlayışı ile yönettiklerini belirten Başkan Ersoy, "Havran sporda başarıya aç olan bir ilçemiz. Başarı gelmesi için önce tesis ihtiyaçlarımızı giderilmesi gerekiyordu. Devletimizin destekleri ile çevre yoluna spor kompleksi ve futbol sahası yaptık. Havran Fatih Belediyespor Futbol takımımız tarihinde ilk kez Bal Ligi'ne yükseldi. Havran'da güreş, Taekwondo, Atletizm ve diğer branşlarda Uluslararası turnuvalarda sporcu kardeşlerimiz önemli başarılar elde ettiler" diye konuştu.

MÜZE AÇILACAK
"Tarihimizi de yaşatmaya devam ediyoruz" diyen Başkan Ersoy, "Hocazade konağımızı Devletimizin destekleri ile restorasyon çalışması tamamlanmak üzereyiz. Konak Kent Müzesi olarak yakın zamanda ziyaretçilere açılacak. Atatürk'ün İlçemizi ziyareti sırasına bir gece konakladığı tarihi Terzizade Konağını müze haline getireceğiz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN