İzmir Türkiye’ye lazım

Başbakan, İzmirli iş adamlarıyla bir araya geldi. CHP’li Bozkurt’un denize dökeriz sözünü hatırlatan Başbakan Yıldırım, “İzmir olmadan Türkiye eksik olur. İzmir denize dökmez sandığa gömer” dedi

İzmir Türkiye’ye lazım
Türkiye'nin kaderinin belirleneceği pazar günü yapılacak halk oylaması öncesi İzmir'e adeta kamp kuran AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmirli işadamları ile bir araya geldi. AK Parti İl Başkanlığı tarafından Kaya Termal Otel'de gerçekleştirilen İzmir Buluşması'nda işadamları ile yemek yiyen Binali Yıldırım, İzmir milletvekili olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. İzmir'in her şeyi hak ettiğini belirten Yıldırım, "İzmir olmadan Türkiye resmi eksik olur. İzmir Türkiye'ye lazım. Bunun için bize bugüne kadar destek verdiniz, bu desteğinizin artarak devam etmesini istiyorum. Hizmetlerimize karşı çıkanlar, yaptığımız şeylerin ülkemize ve İzmirimize faydası olacağını görecek. Belki bu biraz zaman alacak. Ancak ben ümitliyim. Hiç ümitsiz olmadım" diye konuştu.

İZMİR SANDIĞA GÖMER
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "Evet çıkarsa nasıl düşmanı denize döktük, onları da denize dökeriz" laflarını hatırlatan Başbakan Yıldırım, "Son günlerde İzmir üzerinden yapılan, İzmir'e hiç yakışmayan benzetmelere çok üzüldüm. Sen kimsin ya? İzmir'i nasıl böyle bir işle yan yana getirirsin, nasıl bu milleti denize dökersin? Bu millet pazar günü sana dersini verir. O zaman anlarsın. İzmir denize dökmez ama bunu söyleyenleri sandığa gömer. Benim bildiğim İzmir bunu yapar. İzmir'in güzel şeylerle anılması lazım, bu şehri temsil edenlerin bu şehrin itibarına, markasına zarar getirmeyecek sorumlulukta insanlar olması lazım. Temsil kabiliyetleri olması lazım. İnşallah yeni sistem bunu da sağlayacak. Çünkü yeni sistemde artık milletvekilleri daha özgür, özgüvenleri yüksek, bölgelerinde bilinen, tanınan insanlar olacak. Sistem kendisi istikrarı, tek başına güçlü iktidarı esas alıyor. Bunlar olunca milletvekilinin asli görevi kanun yapmak, bölgesinin sorunlarının çözümüne daha fazla zaman ayırmak, yürütme ile yasamanın erki yetkilerinin kesin olarak ayrılması. Sistemin güzelliği budur" dedi.
BİZE ULAŞIN