Aşkları için sokakta kalmayı göze aldılar

Farklı bakım evinde kalmayı reddeden birbirine aşık yaşlı çift sokakta yaşamayı tercih etti. Hayırseverler, ayrılmak istemeyen çifte dayalı döşeli ev tuttu

Aşkları için sokakta kalmayı göze aldılar
Türkiye, 61 yaşındaki Mehmet ile Grigoria'nın aşkını konuşuyor. 61 yaşındaki Mehmet Sever, 30 yıl önce izmir'den gezmek için gittiği Yunaistan'da 56 yaşındaki Grigoria Agakou'ya aşık oldu. Mehmet Sever, Yunanistan kalma kararı aldı. 4 yıl sonra aşklarını evlilik ile taçlandıran çift 2 yıl önce Mehmet Sever'in emeklilik işlemleri için İzmir'e geldi. Bu dönemde Grigoria'nın böbreklerinde iltihaplanma meydana geldi. Maddi durumu kötüleşen çift Yunanistan'a dönemedi. Kalacak yer bulamayan aşıklar hastanenin bekleme salonunda yaşamaya başladı.

AYRILMAYI REDDETTİLER
Bakımevine yerleşmek için girişimde bulunan çifte farklı bakımevlerinde kalmaları önerildi. Ancak birbirinden ayrılmayı reddeden Sever çifti, park ve kaferlerin bahçelerinde geceleri geçirmeye başladı. Çevre sakinlerinin sahip çıktığı birbirine aşık Sever çiftinin duygu dolu hikayesi sosyal medya sitelerinde paylaşıldı. İzmirli hayırsever Berrin Güner, çifte yardım etti. Sever çiftini ilk önce sokaklardan kurtararak otele yerleştiren Güner, ardından arkadaşları ile dayalı döşeli ev tuttu. Mehmet Sever, kendisine yardım eden genç kadın için, "Onu bize Allah gönderdi. Bana Örnekköy semtinde bir bakım evi, eşime de Basmane semtindeki bir kadın sığınma evini ayarladılar. Onu orada bırakamazdım. 2 yıldır sokaklarda yaşıyorduk. Şimdi evimizde her şeyimiz var. Allah hepsinden razı olsun. Biz hastalıkta sağlıkta birlikte olmak için söz verdik. Ölüme kadar birlikte gitmek istiyoruz" dedi. Çifte yardım eden Berrin Güner ise, "Gecenin 2'sinde onları bir kafede buldum. Gördüğümde ikisi de sandalyelere kıvrılmış yatıyordu ve halleri içler acısıydı. İlk önce otele yerleştirdik. Sonra da güzel bir ev tuttuk. Mutlu ve huzurlu şekilde aşklarını yaşıyorlar. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz" dedi.
BİZE ULAŞIN