Büyükşehir Meclisi’nde borçlu devir tartışması

Büyükşehir Meclisi’ne, borçlu devir tartışması damgasını vurdu. AK Partili Bilal Doğan Büyükşehir’in 2019’daki yerel seçimlerde belediyeyi borç yüküyle devredeceğini belirtti

Büyükşehir Meclisi’nde borçlu devir tartışması
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Nisan ayı son oturumunda Büyükşehir'in 2016 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Meclise, AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan'ın "2019 yılında Büyükşehir Beledisi borç yüküyle devredilecek" sözleri damgasını vurdu. Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı faaliyet raporunu eleştiren AK Partili Bilal Doğan, "Karşımızda, ne yazık ki faaliyet değil faaliyetsizlik raporudur. Kentin kaynakları boşa gitmiştir. Yarım kalmış ya da günü kurtarmak için yatırımlar olduğunu görüyoruz. Evdeki hesabın çarşıya uymadığını görüyoruz. İzmir'in ümidini kestiği bazı projeler konmuş. Üçkuyular ve Alsancak altgeçidi, Bornova, Narlıdere Metrosu, Konak Tramvayı, Cicipark projesi, Opera Binası ve Kemeraltı Balıkçılar Çarşısı'nda bir arpa boyu ilerlenememiş, kağıt üzerinde kalmıştır" dedi.

8 KİŞİDEN 1'İ ŞİKAYETÇİ
Doğan, Büyükşehir Belediyesi'nden devrim beklemediklerini, projeleri gerçekleştirmelerini istediklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında büyük borç yüküyle devretmek zorunda kalacağını belirten Doğan, "Bütçede bu yıl ipin ucu kaçtı. Gelir ile gider arasında makas açılmıştır. 2016 yılında nerdeyse 1 milyar lira açık verir durumuna gelmişti. Hemşeri İletişim Merkezi'nin 457 bin şikayet aldı. Her sekiz kişiden birinin şikayeti olduğu anlamına geldiğini belirten Doğan, "Hükümet'in desteklediği İZBAN olmasa İzmir raylı sistemde yerinde sayacaktı. İdarenin her dört ihalesinden biri iptal edilmiştir. İzmir yerinde saymayı bırakmış gerileme dönemine girmiştir. İzmir'de halkıyla ve kentiyle barışık, çözüm üretebilen bir yönetim anlayışı artık olmalıdır" dedi. AK Partili Ali Kökoğuz'un toplantının başında gösterilen faaliyetlerin tanıtım filminin illüzyon olduğunu, gerçek İzmir'in fotoğraflarının bunlar olmadığını söyledi.
BİZE ULAŞIN