Ayrımcılık yapmadık

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, 2016 yılındaki yatırımlara 675 milyon lira harcadıklarını ifade etti. Uğur, “Büyükşehir olarak her ilçeye eşit hizmet verdik. Her sözümüzü yerine getiriyoruz” dedi

Ayrımcılık yapmadık
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı 1. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur başkanlığında yapıldı. Encümen ve ihtisas komisyonlarına üye seçimlerinin yapıldığı meclis toplantısında Başkan Uğur, meclis üyelerine Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı faaliyet raporunu sunarak, belediyenin 3 yıllık çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

"İYİ ANALİZ EDİYORUZ"
Sözlerine 16 Nisan'da yapılan halk oylamasının ülkeye hayırlı olması temennisi ile başlayan Başkan Uğur, "2019 yılı Kasım'ından itibaren Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye idare edilecek. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Balıkesir'in Büyükşehir olması ile belediyemiz ilimizin tümünü kapsayan bir yapıya dönüştü. Bu kadar geniş bir alana hizmetlerimizi ulaştırırken, en ücra mahallesinden en büyük ilçesine kadar tüm Balıkesir'e hizmet vermekteyiz. Tasarladığımız ve söz verdiğimiz tüm projelerimiz o bölgede yaşadığımız vatandaşların taleplerine göre yapılıyor. Yol, meydan düzenlemesi, çevre düzenlemesi, kaldırım, kanalizasyon, içmesuyu, tarımsal proje ile malzeme desteği, çevre ve katı atık yönetimi, imar düzenlemeleri gibi daha birçok yatırımı bir bir gerçekleştiriyor, sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz" dedi. 2016 yılında toplam 675 milyon lira harcama yapıldığını, bunlarında şeffaf ve hesap verilebilirlik durumunda olduğunu ifade eden Başkan Uğur, Büyükşehir'in yaptığı çalışmaların yer aldığı bir filmi meclis üyelerine izletti. Başkan Uğur, şöyle devam etti: "Büyükşehir ile beraber Ayvalık'a 80 yıldır düşünülen, yapılamayan Cunda Köprüsü, kanal açılması projesini gerçekleştiriyoruz. Ayvalık'ın Altınova'dan asbest borularla gelen içme suyu boru hattını değiştiriyor, 10 bin tonluk su deposu yaparak suyu oraya getiriyoruz. 3 bin tonluk metruk halde olan su deposunu tamir ediyor, Ayvalık'ın hizmetine sunuyoruz. Ayrıca tüm ilçelerin asfalt yollarını yapıyoruz. Burhaniye'nin 50 yıldır konuşulan ama yapılmayan amfi tiyatrosunu yapıyoruz. Birçok kanalizasyon ve içme suyu ile ilgili işler yapıyoruz."
BİZE ULAŞIN