Sonuca saygı duyulmalı

Ana muhalefetin halkın tercihine saygı duymadığını ifade eden AK Partili Hotar, “Böylesi bir tavırla 8 seçim kaybeden CHP, bundan sonra da seçim kaybetmeye devam edecek” dedi

Sonuca saygı duyulmalı
AK Parti İzmir İl Teşkilatı referandum sonuçlarını değerlendirmek üzere bir araya geldi. İl binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Parti İzmir Milletvekilleri Necip Kalkan, Kerem Ali Sürekli, Hüseyin Kocabıyık, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, il yönetimi, AK Partili belediye ve ilçe başkanları katıldı.

"HERKES DERS ÇIKARMALI"
Demokrasilerde herkesin aynı partiye ya da aynı tercihe oy vermesinin mümkün olmadığını ifade eden Hotar, "Halka sorarak, çoğunluğu sağlayarak bu anayasa değişikliğini geçirdik. Böyle bir süreci zedelemeye çalışmak bence hiç kimseye yakışmaz. Onurlu bir duruş, ilkeli bir duruş neyi gerektiriyorsa öyle davranmak gerekir. Kaybedenler hatalarından ders çıkararak 'bir dahaki sefere daha çok çalışarak kazanan ben olayım' demesi gerekir" diye konuştu. "Ana muhalefet Partisi halkın tercihine saygı duymuyor" ifadesini kullanan Hotar, böylesi bir tavırla 8 seçim kaybeden CHP'nin bundan sonra da seçim kaybetmeye devam edeceğini söyledi. Türkiye'de iyi ve güçlü bir muhalefete ihtiyaç olduğunu savunan Hotar, şöyle konuştu: "Ana muhalefete, halkın kararlarına saygısızlık yapmak yerine, bu ülkede demokrasiyi güçlendiren, alternatif üreten, daha iyisini yapmak için çalışan bir parti gibi söylemlerde bulunmak daha çok yakışır." Referandum sonrası yapılan protestolara işaret eden Hotar, "Bundan sonra sivil itaatsizlik, gezi benzeri çağrıların bu millette karşılık bulmayacağına eminiz" dedi.

İZMİR İÇİN BÜYÜK FIRSAT
Türkiye için tarihi sürecin demokratik şekilde gerçekleştiğini belirten AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ise, "Türkiye'de meşruiyet önemlidir. Demokrasilerde yüzde 50'nin üzerinde meşruiyetler tartışılamaz. Bizler AK Parti teşkilatı olarak birlik ve beraberlik içinde halkımıza anlatmaya çalıştık. Birçok ortamda da halkımızla bir araya geldik. Halkımızın iradesi bizim için son derece önemlidir. 16 Nisan'dan sonra çok daha hızlı kalkınan bir ülke olarak İzmir'in de bu kalkınmada birinci sıraya oturacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN