Çeşme yerli turiste emanet

Türkiye’nin turizm cenneti Çeşme, havaların ısınmasıyla sezonu açtı. Geçtiğimiz hafta ot festivali ile ziyaretçi rekoru kıran Çeşme, yüzde 90’lara dayanan bir doluluk oranı bekliyor

Çeşme yerli turiste emanet
İzmir'in turistik beldesi Çeşme, yeni sezona hazır. Özellikle haziran ayında okulların kapanmasıyla hızlı bir sezon yaşanması beklenen Çeşme'de geçtiğimiz yıl yüzde 90'lara ulaşan bir doluluk oranı yakalanmıştı. Denizi, kumu ve güneşinin yanı sıra butik otelleriyle dikkat çeken turizm cenneti Çeşme'nin Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçenin her sene biraz daha ileriye gittiğini dikkat çekti. Dalgıç, "Bu yıl da yerli turist akınına uğrayacağız. Gerek esnafımız, gerek otelcilerimiz dolu dolu bir yaz geçirecek" dedi. Dünya genelinde yaşanan terör olayları yüzünden turizmin her yerde düşüşte olduğunu belirten ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel ise, "Geçtiğimiz yıl 1 milyon kişinin üzerinde turist ağırladık. Bu sayı şimdi daha da yükselecek. Çeşme yerli turistle ilerleyen bir turistik ilçe. O yüzden hemen hemen hiçbir olumsuzluktan etkilenmiyor. Çeşme bu yıl da güzel bir sezon geçirecek" diye konuştu. Özellikle yerli turist ağırladıklarını belirten Öncel, şöyle devam etti, "Birçok olumsuzluğa rağmen turizm sezonunda şimdiden rezervasyonlar iyi gidiyor. Çeşme turizmi yabancı turistlerle çok fazla çalışmıyoruz. İç piyasa daha çok ilgilendirmektedir. Şu anda Çeşme'nin haziranda okullar kapandıktan sonra geçen yıl gibi yine canlı ve hareketli olacak. Herkes tarafından tercih edilen bir belde olacağına inanıyoruz."

Denizkızı'nda lezzetli hizmet
GÜZELBAHÇE'DE bulunan Denizkızı Balık Pişirisici, 50'den fazla çeşit mezesi ve balıklarıyla dikkat çekiyor. Denize sıfır 300 kişilik kapasitesiyle hizmet verdiklerini ifade eden restoran sahibi Soner Altun, "15 yıldır lezzet ve müşteri memnuniyeti ön planda tutarak hizmet veriyoruz" dedi.

Fly-Inn Beach yenilendi
Fly-Inn Beach ise yenilenen yüzü ve benzersiz sürprizleri 19 Mayıs'ta kapılarını açıyor. Fly - Inn Beach Altınkum'un masmavi denizini keyifle yaşamak isteyenleri bekliyor. Canlı performansların yanı sıra Fly-Inn Beach'in yeni jenerasyon yüzü Vedat Ali Dalokay'ın da DJ kabininde sergilediği performansları akşam üstüne doğru hareketlenmek isteyenleri davet ediyor.
BİZE ULAŞIN