İTO’dan Çin’de kardeşlik imzası

İTO’dan Çin’de kardeşlik imzası

İTO, Çin’e düzenlediği İş ve İnceleme Gezisi’nde Şangay ve Hong Kong’da 4 oda ve kuruluş ile işbirliği ve kardeşlik anlaşması imzaladı

  • Egeli Sabah
  • Pazar 15.05.2017
İzmir Ticaret Odası'nın 7-12 Mayıs tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti'ne düzenlediği "İş ve İnceleme Gezisi" kapsamında 4 anlaşmaya imza atıldı. Şangay'da Pudong Ticaret Odası ve Şangay Uluslararası Ticaret Odası ile Kardeş Oda Anlaşması, Hong Kong'da da Hong Kong Ticaret Odası ve Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi ile de işbirliği anlaşmaları imzalandı. Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi ile işbirliği anlaşmasını İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi Genel Müdürü Margaret Fong imzaladı. İmza törenine İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Türkiye'nin Hong Kong Ticaret Ateşesi Ayşegül Barçın, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdurrahman Suphi Şahin de katıldı.

5 GÜNDE 4 ANLAŞMA
Uzakdoğu'nun en önemli ve en zengin kentlerinden olan Hong Kong ile ticareti daha da arttırmak amacında olduklarını belirten İTo Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "İzmir'in 13 OSB'si, limanları, 4 teknoloji bölgesi ile her sektörde yatırıma son derece uygun. İzmir'den Avrupa, Asya ve Afrika'ya açılmak çok kolay. Hong Kong'lu işadamları için pazarlara uzaklık dezavantajını ortadan kaldıracağını söyledi. 5 gün boyunca 4 oda ile anlaşma imzaladıklarını belirten Demirtaş, "Gerçekten çok sıcak karşılandık. İzmir'e büyük bir ilgi var. Turizm başta olmak üzere Çin ve Uzakdoğu her anlamda bizim için hedef pazar. İzmir'i tanıtmak için çeşitli çalışmalar yapacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN