Serhan ÇİFDALÖZ: İnanmış çocuklar

Serhan ÇİFDALÖZ: İnanmış çocuklar

  • Egeli Sabah
  • Pazartesi 16.05.2017

Altay, Kocaelispor'a karşı oynadığı futbolla hem Antalya'da tribünleri dolduran binlerce taraftara hem ekran başından izleyen seyircilere 3. Lig takımı olmadığını gösterdi. Maçın başlamasıyla 'makus' talihinin yeneceği sinyalini veriyorlardı. Yenik duruma düşmelerine rağmen, takımı dipten alan yönetimi, vefakar taraftarı gibi büyük oynadılar. Sahada ellerinden gelenin en iyisini yapan futbolcular ile Cüneyt Biçer önderliğindeki teknik heyet, azim ve inanmışlığın verdiği güçle birbirlerine sımsıkı sarılarak sonunda 2. Lig'e yükselmeyi başardılar.

KAPTAN GİBİ KAPTAN
36 yaşındaki deneyimli forvet Murat Uluç, bu sezon takıma kaptanlıktan ötesini verdi. Attığı birbirinden kritik 19 golün yanı sıra takım arkadaşlarına verdiği destekle görevini eksiksiz yerine getirdi. Final maçında da kaçırdığı penaltı onu demorilize etmedi. Maç biter bitmez Kocaelisporlu oyuncuları tek tek teselli etmesi de, büyük takımın büyük kaptanı olduğunu gösterdi.
Temennimiz bu mutlu son, dibe çöküşün sıçrayışı olur. Kudretli şen Altay'ın artık daha güzel başarılarına tanıklık ederiz.

***

KEŞKE BİZİM OLSA
Bir parantez de Antalya Arena Stadı'na...
Stada giren her İzmirli kesin 'keşke bizim olsa' demiştir. Akustiği, yeri, zemini, mükemmel olmuş. Resmen 'Şehrin ortasında stat mı yapılır' diye söylenenlere cevap niteliği taşıyor. Dilerim, Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statları artık daha fazla engele takılmaz ve İzmir futbolu hak ettiği yerlere gelir.

BİZE ULAŞIN