Havadan karadan finale

Göztepe Süper Lig’in kapısına dayandı, İzmir ayağa kalktı. Sarı-kırmızılı ekibe pazar günü Antalya’da tüm Türkiye ve İzmir destek verecek. Özel uçak ve otobüs organizasyonları tüm hızıyla devam ediyor

Havadan karadan finale
Süper Lig'in kapısını aralayan İzmir'in köklü çınarı Göztepe'de seferberlik başladı. TFF 1. Lig Yarı Finali'nde Boluspor'u eleyerek finalde Eskişehirspor'un rakibi olan Göz-Göz'e destek için tüm kent ayağa kalktı. Sadece Göztepelilerin değil, tüm İzmirlilerin maça ilgi gösterdiği dikkate alındığında, pazar günü Antalya Stadı'nda 21.30'da oynanacak olan final için Göztepe'ye ayrılan 13 bin 182 kişilik kontenjan, yetersiz kalacak. İzmir'in her yanında Antalya'ya gidiş-dönüş organizasyonları yapılmaya başlandı. Göztepeli taraftarlar, maç günü Antalya'ya özel uçak kaldıracak. Antalya'ya karayoluyla gidecekler için yapılan organizasyonların ise 100 otobüse ulaşması bekleniyor.

BİLETLERE HÜCUM
Süper Lig heyecanını yaşayan Göztepe'de taraftarların özel uçak organizasyonunu gönüllü yönetici Tolga Gencer yapıyor. Otobüs tahsisi konusunda ise Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden Göz-Göz'e destek var. İzmir'den pazar günü saat 11.00'de kalkıp kupa töreninin ardından dönüşe geçecek özel uçağın bedeli 650 TL olarak belirlendi. Uçağın şimdiden yarısı dolarken taraftarı Passolig kart telaşı da sardı. Sarıkırmızılı taraftarlar, passolig çıkarmak veya yenilemek için Güzelyalı ve Alsancak başta olmak üzere kentteki passolig noktalarında kuyruğa girmeye başladı.

İNANIYORUM KAZANACIĞIZ!
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, pazar günkü finalde Eskişehirspor'u yenerek, Süper Lig biletini alacaklarını söyledi. Büyük finali değerlendirirken, "Duygu patlaması yaşıyorum" diye söze başlayan ve iddialı açıklamalar yapan Sepil, "Önümüzde büyük bir şans var ve onu kullanmak istiyoruz. Mutluyuz ama mutluluğumun içinde o günü nasıl geçireceğiz bekleyişi var. Hiç rahat değilim ama kesinlikle finali kazanıp Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum. Ben bu oyunculara, teknik kadroya güveniyorum. Son haftalardaki performansla inancımız arttı. İnşallah pazartesi İzmir'e şampiyon olarak muzaffer döneceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN