Bu daha başlangıç

Göztepe taraftarları takımlarının Süper Lig’e yükselmesiyle coşku yaşadı. Taraftarlar, “Bundan sonra desteğimizi daha da fazla göstereceğiz” dedi

Bu daha başlangıç
Sarı kırmızılı ekibe gönülden bağlı olan, gece gündüz demeden takımlarına her zaman aynı desteği veren taraftarlar, şampiyonluk coşkusunu bir başka yaşadı. Taraftar grubu dernek yöneticileri yaşadıkları duyguyu Egeli Sabah'a anlattı. Göztepe Taraftar Derneği Başkanı Mutlu Aydemir, Göztepe taraftarının hiçbir zaman skor taraftarı olmadığını ve bu nedenle takımlarını hiç yalnız bırakmadıklarını vurgulayarak, "Biz nasıl tribünde mücadele veriyorsak, aynı şekilde mücadele veren ve futbolcu görmek istiyoruz. Kurumsal bir yönetim sistemine döndük. İdari anlamda kurumsala dönünce işler olumlu yönde değişti" dedi. En fazla deplasman yapan tribünü yapan kulüp olduklarını anlatan Aydemir, "Takımımıza her yerde destek oluyoruz. Cizre deplasmanında bile 50 kişiydi. Göztepe sevdamız uğruna bir sezonda 20 bin kilometre yol kat ediyoruz" dedi.

DEPLASMAN EVLERİ GİBİ
Süper Lig'de Doğanlar Stadı'nda oynayacaklarını söyleyen Aydemir, Gürsel Aksel Stadı'nın bitirilememesinin İzmir için kayıp olduğunu belirterek belediyeleri eleştirdi. Aydemir, "İzmir'in kaybına İzmirli yetkililer sebep oluyor. İzmirli yetkililerin bu işe engel olmaları bizi daha çok üzüyor. Geçen sene stadımız olmadığı için Manisa ve Bursa'da iç saha maçlarımızı oynadık" dedi. 2000 sezonunda Göztepe küme düştüğünde seyirci ortalaması olarak Türkiye ikincisi olduklarını anlatan Aydemir, "O sene Avrupa'da UEFA kupasını kazanan Galatasaray'ın ardından amatörde mücadele eden Göztepe 33-34 bin ortalama seyirciye oynadı. Galatasaray'dan sonra ikinci sıradaydık" dedi.

EN BÜYÜK HEDİYE
Göztepe'nin kabuk bir taraftarı olduğunu söyleyen Aydemir, "Amatördeki maçlara gittiğimizde portatif tribünler çöküyordu. Düz zeminde maç izlediğimiz çok oldu. En büyük teşekkür evli olan taraftarların eşlerine gelmeli. Eşlerini ve çocuklarını bırakıp kilometrelerce yol gidiyorsunuz. Bizi idare ediyorlar. Evliliğimizin yedinci yıl dönümüydü. Eşime yıl dönümü hediyesi alamadım. Eşim bana, 'Aşkım en büyük hediyeyi şampiyonluk oldu bana' dedi.UMUDUMUZU KESMEDİK
Yalı Derneği Başkanı Tamer Balin, "Amatör kümeye düştükten sonra Altınbaş grubu Göztepe'yi devraldı. Bizleri ayakta tutmayı başardılar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Göztepe'ye sahip çıktılar. Bayrak teslim olduktan sonra Mehmet Sepil kulübü kurumsal bir yapıya kavuşturdu. Kemik kadro yarattı. Taraftarlar Göztepe'yi hiçbir şekilde yalnız bırakmadı. Taraftar üzerine düşeni yaptı. Yönetim de takıma dört elle sarıldı. Sonuç ne olursa olsun Göztepe'nin arkasında durdu. Hiçbir zaman umudumuzu kesmedik. 1. Lig'de ilk yarıyı lider bitirdik. İkinci yarı puanlar kaybettik. Hep inandık. İnanmamızdaki etken Başkan oldu. Gözlerindeki ışığı gördük. Allah kısmet ederse Süper Lig'de bir şeyler yapmaya çalışacağız. Başkanımız ve taraftarımız hep yanımızda olacak. İnşallah İzmir'i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Önce İzmir kazandı, Göztepe kazandı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN