Bu sorun kadınlarda özgüveni zedeliyor

Göğüslerin çok küçük veya çok büyük olması kadınlarda özgüven eksikliğine neden oluyor

Bu sorun kadınlarda özgüveni zedeliyor
Sağlık sektöründe gelişen teknoloji ile kadınlar çeşitli ameliyatlar ile artık istedikleri gögüslere kavuşuyor. Geçirdiği göğüs operasyonlarının ardından kadınların tazelenen özgüvenleri ile sosyal ilişkilerinde artış sağlıyor.

2 YÖNTEM VAR
Göğüsdeki dokuların kişinin istediği boyutta olması özgüveni artıran bir durum olduğunu belirten Op.Dr. Meltem Kılıç, "Göğüs ameliyatlarında hastanın isteği göz önünde bulundurularak büyütme veya küçültme derecesine karar verilir. Göğüs dokusunun gelişimi ergenliğin tamamlanmasına kadar devam ettiği için genç kızlarda bu ameliyatın yapılması en erken 18 yaşında planlanmalıdır. Göğüs büyütme için kullanılan 2 yöntem vardır. Bunlardan birincisi silikon protez kullanımı, diğeri ise yağ enjeksiyonu ile volüm kazandırmadır" dedi.

20 YIL ÖMRÜ VAR
"İmplant ya da silikon protezler göğüs büyütme operasyonlarında en çok tercih edilen yöntemdir" diyen Kılıç, "Ne tür protez seçileceği hastanın ihtiyacına göre değerlendirilir. Silikon implantların vücut için en zararsız materyaller olduğuna dair çalışmalar vardır. Herhangi bir alerji durumu da söz konusu değildir. Normalde silikon protez 15-20 sene hatta daha uzun zaman vücudunuzda sorunsuz bir şekilde kalabilir. Ama gerek doğumlar, gerekse kilo alıp vermeler nedeniyle normal göğüs dokusu değiştiğinde silikon bu duruma uyum sağlayamayacağı için bazı görüntü problemleri olabilir. Bu durumda protezi değişmesi gerekebilir. Yaklaşık 1-1.5 saatlik operasyon ile genel anestezi altında yapılıyor. Operasyon sonrası his kaybı olmaz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN