Komşu vahşeti

Ödemiş’te üç gün önce evinin önünden kaçırılan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in cesedi komşusunun evinde bulundu. Ceylin’in acı haberini alan çevre sakinleri, cesedin bulunduğu eve saldırdı

Komşu vahşeti
İzmir'de Ödemiş'te 50'nci Yıl Ortaokulu öğrencisi 10 yaşındaki Ceylin Atik, geçtiğimiz Cumartesi günü, arkadaşları ile oynamak için evlerinin önündeki Kazım Karabekir Parkı'na gitti. Atik'in eve de dönmemesi üzerine merak eden dedesi Mustafa Atik ve babaannesi Ülkü Atik'in, çevrede yaptığı aramada izine rastlayamadı. Bunun üzerine eşinden ayrı yaşayan ve Ödemiş'te traktör ve kepçe imalatı yapan tesisi işleten baba Murat Atik ve dede Mustafa Atik soluğu Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde alıp, kayıp başvurusunda bulundu. Kısa süre sonra Mustafa Atik'in telefonuna, "Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz" yazılı mesaj gelmesiyle, küçük kızın kaçırıldığı ortaya çıktı. Polis, dede Atik'in gelen mesajdan yola çıkarak şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İLK ARAMADA BULUNAMADI
Polis, yaptığı araştırmada mesajı çeken kişinin Ceylin'in karşı komşuları olan oto tamircisi 33 yaşındaki Serkan Türkmen'in karısı Şükriye Türkmen olduğunu tespit etti. Bunun üzerine polis, Cumartesi günü Türkmen çiftinin evinde bodrumdan çatı katına kadar arama yaptı ancak Ceylin'in izine rastlanmadı. Gözaltına alınan Serkan ve Şükriye Türkmen serbest bırakıldı. Türkmen çiftinin evinden yükselen ağır koku üzerine yapılan ihbarı değerlendiren polis ekipleri dün evde ikinci kez arama yaptı. Ekipler yaptığı incelemede minik Ceylin'in cansız bedeni evdeki sandığın içinde bulundu. Serkan ve Şükriye Türkmen çifti gözaltına alındı.

HALK EVİ TAŞLADI
Öte yandan minik Ceylin'in acı haberini alan yüzlerce Ödemişli, Türkmen çiftinin evinin önünde toplandı. Binayı taşlayan vatandaşlardan bazıları üçüncü kattaki daireye duvardan tırmanarak evi girmek istedi. Polis ekipleri kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı. Dışarda bekleyen kalabalık ve linç edilme tehlikesi nedeniyle polis ekipleri zanlıları emniyete götürmek üzere evden dışarı çıkaramadı. Serkan Türkmen, ilk ifadesinde, "Ceylin bize su içmeye geldi. daha sonra evde oynarken yere düşerek başını çarptı ve öldü. Paniğe kapıldım ve kortuğum için polisi arayamadım. Cenazesini sandığa gizledim" dedi. Öte yandan Ceylin'in takdir belgesi aldığı ve derslerinde çok başarılı olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN