Toprak altından mucİze kurtuluş

Denizli’de jeotermal borusu döşemek için açılan kuyuda çalışan işçi Benhur Elmas’ın üzerine toprak göçtü. Elmas, itfaiye ekipleri ve işçiler tarafından mucizevi şekilde kurtarılarak hastaneye kaldırıldı

Toprak altından mucİze kurtuluş
Denizli'nin Sarayköy ilçesi Tekke mahallesi Hamamlar mevkiinde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, bölgedeki jeotermal inşaatında çalışan 40 yaşındaki işçi Benhur Elmas, sıcak jeotermal borusu döşemek için açılan kuyuya girdi. Elmas'ın içinde bulunduğu 5 metrelik kuyunun kenarında yığılı bulunan tonlarca toprak, çukura döküldü. Bir anda ne olduğunu anlayamayan talihsiz adam üzerine yığılan tonlarca toprağın altında kaldı. Olayı gören işçiler, vakit kaybetmeden arkadaşları Benhur Elmas'ı toprağın altından kurtarmaya çalıştı. Bu sırada bazı işçiler de durumu itfaiye ve AFAD'a bildirdi.

1.5 SAATTE KURTARILDI
Üzerini kaplayan 3 metrelik toprağın altında kalan Benhur Elmas'ın kurtarmak için zamanla yarışan Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. Tonlarca toprağın altında kalan ve yaşam savaşı veren talihsiz adam, itfaiye, AFAD ve işçi arkadaşlarının ekip çalışması sayesinde 1.5 saatte kurtarıldı. Toprak altından çıkartılan Elmas'a ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Ardından sağlık ekipleri Benhur Elmas'ı ambulansla Sarayköy Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada tedaviye alınan Benhur Elmas'ın vücudunda kırıklar oluştuğu öğrenilirken, hayati tehlikesinin ise bulunmadığı belirtildi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.
BİZE ULAŞIN