30 yıllık eşinden en özel hediye

Denizli’de, böbrek yetmezliği tedavisi gören 51 yaşındaki Bülent Çelen, 30 yıllık eşi Hülya Çelen’den yapılan böbrek nakliyle yaşama tutundu. Sağlığına kavuşan Çelen, “Aldığım en özel Babalar Günü hediyesi oldu” dedi

30 yıllık eşinden en özel hediye
Denizli'de, eşinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuşan Bülent Çelen, en özel "Babalar Günü" hediyesini 30 yıllık hayat arkadaşından aldı. Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki Çelen, 24 Nisan'da kan vermek için gittiği aile sağlık merkezinde böbrek hastası olduğunu öğrendi. Bu süreçte diyalize girmeye başlayan Çelen, tedavisine de Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) devam etti. Böbrek nakli olması gereken Çelen'e eşi Hülya Çelen umut oldu. Kısa süre önce öğrendiği hastalığı nedeniyle morali bozulan Çelen, eşinden aldığı haberle yüzü yeniden güldü. Testlerde böbrek naklinin uygun olduğunun saptanmasının ardından ameliyata karar verildi.

Babalar Günü hediyesi
PAÜ Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla Hülya Çelen'in böbreği eşi Bülent Çelen'e nakledildi. Babalar Günü arifesinde hastaneden evlerine dönen Çelen'e en güzel hediyeyi de eşi vermiş oldu. Ailesini yalnız bırakma endişesinin kendisini yıprattığını vurgulayan Bülent Çelen, "Diyalize girmekten başka çarem yoktu çünkü böbreklerim iflas etmişti. Bu zor süreçte eşim devreye girdi. Sağolsun eşim beni yıllarca diyalize girmekten ve böbrek nakli sırası beklemekten kurtardı, Babalar Günü'nde de en güzel hediyeyi sundu." ifadelerini kullandı. Nakil konusu gündeme gelince hiç düşünmedim diyen Hülya Çelen, "Eşime Babalar Günü hediyesi olarak böbreğimi verdim" dedi.
BİZE ULAŞIN