Alyanak tekrar körfeze döndü

Egeli Sabah’ın haberinin ardından körfez filosunun 14. gemisi İhsan Alyanak oldu. Vapur, tam 6 yıl önce battığı Konak Vapur İskelesi’ne demirlendi. Alyanak ailesi büyük sevinç yaşadı

Alyanak tekrar körfeze döndü
ADINI VERMEYİ UNUTTULAR
İzmir'in efsane belediye başkanlarından İhsan Alyanak'ın adını taşıyan yolcu vapuru, 2011 yılı Temmuz ayında Konak Vapur İskelesi'nden hareket ettikten kısa bir süre sonra mendireğe çarparak battı. Aradan geçen süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 adet yeni yolcu vapuru aldı. Yeni vapurlara, önemli isimlerinin adları verilirken halk arasında 'Efsane başkan' olarak da bilinen İhsan Alyanak'ın ismi unutuldu. Alyanak'ın bir dönem Çiğli Belediye Başkanlığı yapan oğlu Tevfik Alyanak, konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na iletti.

HABERİMİZİN ARDINDAN ADI VERİLDİ
Egeli Sabah'ın konuyu 10 Mart'ta "Efsane Başkana Büyük Vefasızlık" başlığıyla gündeme getirmesinin ardından efsane başkan İhsan Alyanak'ın ismi verilen 14. Vapur, geçtiğimiz hafta, tam 6 yıl önce battığı Konak Vapur İskelesi'ne demirledi. Yeni vapurun, seyrüsefer izni için gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra İZDENİZ bünyesinde hizmet vermeye başlayacağı belirtildi. Tevfik Alyanak, baba Alyanak'ın ismini taşıyan vapuru, Konak İskelesi'nde ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı buluşmada konuşan Tevfik Alyanak, başta Egeli Sabah'a ve emeği geçelere teşekkür etti.

EGELİ SABAH'A TEŞEKKÜR
Efsane başkanın oğlu Tevfik Alyanak ve eşi Nilgün Alyanak, Egeli Sabah'a konuyu gündeme getirdiği için teşekkür etti. Konak Vapur İskelesi'ne demirlenen babasının adını taşıyan İhsan Alyanak Vapuru'nu görmeye giden Tevfik Alyanak ve eşi duygusal anlar yaşadı. Tevfik Alyanak, "Ricamızı kırmayarak babamın adının gemiye veren ve bu konuda emeği geçin herkese teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN