Balıkesir plajları yaza hazır

Büyükşehir Belediyesi, 22 mavi bayrağın dalgalandığı plajlarda düzenleme yaptı. Plajların temizliği ve düzeni başta olmak üzere tatilciler için duş, WC, soyunma kabinleri ve cankurtaran gibi ihtiyaçlar giderildi

Balıkesir plajları yaza hazır
Büyükşehir Belediyesi, 22 mavi bayrağın dalgalandığı plajlarda düzenleme yaptı. Plajların temizliği ve düzeni başta olmak üzere tatilciler için duş, WC, soyunma kabinleri ve cankurtaran gibi ihtiyaçlar giderildi.

135 PERSONEL ÇALIŞACAK
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında en çok çevre temizliğine önem verecek. Balıkesir'in tatil beldelerinde kıyı temizliği için 1 milyon 300 bin lira bütçe ayıran Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonu olarak kabul edilen 6 aylık süreçte 60 personel ile hizmet verecek. Kıyı temizliği özel ekipmanlı makineler ile gerçekleştirilecek. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, kıyı ilçelerinde 12 ay boyunca yol temizliği için hizmet vermesi için 8 adet vakumlu yol süpürme aracı aldı. 75 personelin istihdam edildiği yol temizliği için Büyükşehir tarafından 3 milyon 200 bin lira bütçe ayrıldı. Ayrıca Balıkesir'e tatil yapmaya gelen tatilciler ve vatandaşların sahillerden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için Büyükşehir tarafından çalışmalar yürütülüyor. Tatilcilerin plajlarda rahat bir şekilde denize girebilmeleri için Büyükşehir, soyunma kabinleri, duş, WC ve kumsal düzenleme hizmetleri için gerekli teknik altyapı hizmetleri oluşturuldu. Ayrıca bu plajların güvenliği için zabıta ekipleri yaz boyunca hizmet verecek. Sahillere cankurtaran kuleleri yapan Büyükşehir Belediyesi, denizde yaşanacak olumsuz olayları en aza indirecek. Öte yandan deniz suyundan, her 15 günde bir numune alarak su kalitesinin standartlara uygunluğunu takip edecek.
BİZE ULAŞIN