Bediha Salnur’dan ALS gününde hastalara ziyaret

İzmir İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Bediha Salnur “21 Haziran Dünya ALS Günü” etkinlikleri kapsamında, 27 yıldır ALS hastası olan, göz hastalıkları uzmanı Alper Kaya’yı ziyaret etti

Bediha Salnur’dan ALS gününde hastalara ziyaret
İzmir İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Bediha Salnur, ALS hastalarını unutmadı. Salnur, 21 Haziran Dünya ALS Günü etkinlikleri kapsamında 27 yıldır ALS hastası olan göz hasalıkları uzmanı aynı zamanda ALS-MNH Derneği Başkan Yardımcısı Alper Kaya'yı ziyaret etti. ALS hastalarını ve hasta yakınlarını, yaşadıkları sıkıntıları ve beklentilerini yerinde görmek istediğini belirten Salnur "ALS-MNH Derneği Başkan Yardımcısı Alper Bey ile zaten sürekli iletişim halindeyiz, Alper Bey ve diğer hastaların, ALS Günü'nde yalnız olmadıklarını hissettirmek adına yanlarında olmak istedim. Alper Bey tüm ALS hastalarının babası. Yürekten kutluyorum bu çabalarınızı, daima yanınızdayız" dedi.

KAYBEDERKEN KAZANIYORUZ
ALS'nin kaybederken kazanma sanatı olduğunu belirten Alper Kaya, "Ben birçok yeteneğimi kaybettim. Ama hastalığın çok güzel yanları varmış. Çok güzel dostlarımız olabiliyormuş. Dünya ALS günümüz kutlu olsun" dedi. ALS hastası Vedat Ertürk ise hareket ettirebildiği tek uzvu olan sağ ayak baş parmağı ile yaptığı tıklamalarla bilgisayar ekrana Bediha Salnur'a "Hoşgeldiniz Müdüre Hanım, başarılar diliyorum" yazarak memnuniyetini dile getirdi.
BİZE ULAŞIN