Dede mezarların açılmasını istedi

Türkiye’ya yasa boğan 10 yaşındaki Ceylin Atik cinayetinin katil zanlısı Şükriye Türkmen’in kayınpederi Mehmet Türkmen, “Ölen torunlarımın mezarları açılsın, gerçek ortaya çıksın” dedi

Dede mezarların açılmasını istedi
İzmir'in Ödemiş ilçesinde 9 Haziran günü karnesini alan ve 10 Haziran günü ortadan kaybolan 10 yaşındaki Ceylin Atik, 2 gün sonra komşusunun evindeki sandıkta ölü bulunmuştu. Tutuklanan katil zanlısı komşu Şükriye Türkmen (30) eşi Serkan Türkmen(37) ve Şükriye Türkmen'in annesi R.Ö (62) tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Katil zanlısı çiftin 3 yaşındaki çocuğunun 3-4 defa kolunun kırıldığını söyleyen katil zanlısı Şükriye Türkmen'in kayınvalidesi Havva Türkmen'nin, "3. çocuğunun bile 3-4 defa kolunun kırıldı. 3 yaşındaki çocuğun dört defa kolu kırılır mı? Biz ne olduğunu bilmiyoruz. Şükriye'nin ilk çocuğunu salıncaktan düşürdüğünde onun iddiası ile çocuk yarı baygın şekilde hastaneye götürmüşler ve hastaneden çıktıktan sonra ertesi 'sabah evde ölmüş olarak buldum" sözleri kafaları karıştırdı. Katil zanlısı çiftin daha önce hayatını kaybeden 2 bebeğinin nasıl öldüğünün araştırılması gündeme geldi.

En ağır cezayı alsın
Katil zanlısı Şükriye Türkmen'in kayınpederi Mehmet Türkmen, hayatını kaybeden 2 torunu için önemli açıklamalarda bulundu. Torunlarının, katil zanlısı anneleri, tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran dede Mehmet Türkmen, daha önce yaşamını yitiren 2 torunun ölümüyle ilgili inceleme yapılmasını istedi. Torunlarının mezarlarının açılmasını isteyen dede Mehmet Türkmen, "Ben mezarların kazılmasını istiyorum. Neden öldüklerini bilemiyoruz. ecelleriyle mi öldümer yoksa öldürüldüler mi? Aydınlatılmasını istiyoruz. Otopsi sonuçları olumsuz çıkarsa en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. Şükriye Türkmen'in kayınvalidesi Havva Türkmen ise, "Ciğerlerim yanıyor bizi bu kötü hallere düşürdü" diyerek isyan etti. Öte yandan İzmir Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tek kişilik odada tutuklu bulunan katil zanlısı Şükriye Türkmen'in yırttığı giysileriyle banyoda kendisini asmaya çalıştığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN