Tamer Tuna Göztepe’de

Süper Lig’e 14 yıl sonra geri dönen Göztepe, teknik direktörlük görevine Şenol Güneş’in yardımcısı Tamer Tuna’yı getirdi. Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzalandı

Tamer Tuna Göztepe’de
Önümüzdeki sezon Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek olan Göztepe Yılmaz Vural'dan boşalan teknik direktörlük koltuğundan boşalan koltuğa, Beşiktaş'ta 2 sezondur Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Tamer Tuna ile anlaştı. Göztepe'nin Urla'daki Adnan Süvari Tesisleri'de genç teknik adam için imza töreni düzenlendi. Törene başkan Mehmet Sepil katıldı. Süper Lig'de kalıcı olmayı hedefleyen Göz-Göz, Tuna ile 3 yıllık mukavele imzaladı. "Hem futbolculuk yaşamımda hem de antrenörlük kariyerimde Süper Lig'de uzun zaman yer aldım" diyen Tamer Tuna, "Buraya deneyimlerimi aktarmak için geldim. Göztepe'ye imza attığım için çok huzurluyum" diye konuştu.

YAKIŞAN İSİMLER GELECEK
Göztepe'deki ilk yılında ligde kalıcı olmayı hedeflediklerini belirten Tuna, "Transferde, kulüple birlikte belirlediğimiz futbolcularımız var. Transferlerle alakalı bugüne kadar olan ihtiyaçlarımızı belirledik, gereken görüşmelerimizi yapıyoruz. Oyuncu portföyümüz geniş. Bana göre de planlamalar yaptık. Taraftarımıza ve bize yakışan en iyi isimleri getireceğiz" dedi. Tuna'nın ekibinde Tahsin Tam, Mehmet Ak, Can Göçer, Suat Arıcan, Stefano Marrone, Anıl Can Yolgörmez ve Hakan Özür yer alacak. Genç teknik adamla fikirlerinin uyuştuğunu dile getiren Başkan Mehmet Sepil, "Tamer Tuna, Süper Lig'i çok iyi biliyor. Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yanında önemli bir deneyim yaşadı. Göztepe'ye Tamer Tuna'nın yakışacağını gördük ve anlaştık. Daha önce Süper Lig'de bir takım çalıştırmaması risk olarak algılanabilir. Ama futbolun akademik yönünü çok iyi biliyor" diye konuştu.

GÖZ-GÖZ'DE JOSUE SESLERİ
Tranfer çalışmalarına tam gaz devam eden Göz- Göz, geçen sezon Galatasaray'da oynayan orta saha oyuncusu Josue ile görüşmelere başladı. Sarı kırmızılıların Fenerbahçe ile de adı anılan Portekizli futbolcuyu İzmir'e davet ettiği öğrenildi. Bonservisi Porto'da olan futbolcuyla yapılacak görüşmelerde anlaşma sağlanması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN