Sahtekar baba 20 gündür aranıyor

İzmir’de ‘hayalet çocukla’ babalık oyunu oynayıp polisi meşgul eden Tarkan Tekeoğlu, 20 gündür kaçıyor. Tekeoğlu’nun eski komiser olması yakalanmasını zorlaştırıyor

Sahtekar baba 20 gündür aranıyor
İzmir'in Dikili ilçesinde Bahçeliköy Mahallesi plajına geçtiğimiz 11 Haziran'da cipiyle gelen ve erken emekli olduktan sonra müteahhitlik yapan emekli komiser 45 yaşındaki Tarkan Tekeoğlu, uyuyan oğlu Mehmet'i araçta bırakarak serinlemek için denize girdiğini, aracına döndüğünde ise çocuğunu bulamadığını söyleyerek jandarmaya başvurdu. Kayseri'den İzmir'e arazi bakmaya geldiğini anlatan Tarkan Tekeoğlu'nun iddiası üzerine, denize girmeye pek de uygun olmayan bu bölgedeki başta sazlıklar olmak üzere çevre, iz takip köpeklerinin de yardımıyla özenle arandı. Sahil güvenlik ve deniz polisi ile polis balık adamlar ise denizi karış karış kontrol etti. Baba Tekoğlu'nun çelişkili ifadelerinin ardından tüm imkanların seferber edildiği arama çalışmaları sonlandırıldı.

KAYIPLARA KARIŞTI
Jandarmanın kaybolduğu iddia edilen çocuğun arama çalışmaları sırasında kendisinden haber alınamayan baba Tarkan Tekeoğlu, kayıplara karıştı. Jandarma, tüm şüpheleri üzerine çeken Tekeoğlu'nun İstanbul'da yaşayan kayınvalidesi Gülser Keser'e, eşi Zeliha Tekeoğlu ve oğlu 17 yaşındaki Batuhan Serkan Tekeoğlu'na ulaştı. Ardından Tekeoğlu'nun ailesinin verdikleri ifadelerden kayıp ihbarı yapılan 5 yaşındaki Mehmet'in aslında hiç olmadığı, fotoğraftaki çocuğun ise 17 yaşındaki oğlunun küçüklük fotoğrafı olduğu ortaya çıktı. Yalan kayıp ihbar yaptığı için 'suç uydurma', olmayan çocuğa kimlik çıkardığı için 'resmi belgede sahtecilik' ve jandarma tarafından düzenlenen kayıp tutanağı nedeniyle 'resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyanda bulunma' suçlarından aranan Tekeoğlu'nun izine 20 gündür rastlanamadı. Emekli polis olması nedeniyle güvenlik güçlerinden nasıl kaçabileceğini iyi bilmesi jandarmanın işini güçleştiriyor. Öte yandan Tekeoğlu'nun akrabası Feramis Kayacık, "Aradan iki haftanın üzerinde zaman geçti. Şu ana kadar Tarkan'a ulaşamadık. Telefonu kapalı, cep telefonundan ulaşamıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN