105 yıllık çınar stat bulamıyor

105 yıllık çınar stat bulamıyor

TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan Karşıyaka, maçlarını oynayacak stat bulamadı. KSK için en iyi alternatif olarak Aliağa Şehir Stadı gündeme geldi

Yıllardır kendine ait stadı bulunmayan 105 yılllık dev çınar Karşıyaka, yeni sezonm öncesi stat krizi yaşıyor. İzmir'deki mevcut statların gerek dolu oluşu, gerek ise yüksek maliyeti stat konusunda Karşıyaka'yı çıkmaza sürükledi. İlk olarak Doğanlar Stadı'ı tercih eden yeşil kırmızılılılar, 14 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan Göztepe ve TFF 2.Lig'de mücadele edecek Altınordu cephesinden veto yedi. Daha önce Yeni Buca Stadı için Buca ile uzlaşma sağlayamayan Karşıyaka'nın tekrar Buca için girişimde bulunmak istememesi, Yine Buca İlçe Stadı'nın güvenlik sorunu ve kapasite yetersizliğinden dolayı düşünülmemesi, Menemen Stadı'nın Menemenspor tarafından kullanıldığından ordan da olumsuz geri dönüş alınması, şimdi rotayı Aliağa Şehir Stadı'na çevirdi.

ALTERNATİF ARANIYOR
Karşıyaka Başkanı Mutlu Altuğ, maçları oynayacak stat alternatiflerini değerlendirdiklerini söylerken, "Önümüzdeki sezon maçlarımızı oynamak için stat alternatiflerini değerlendiriyoruz. Aliağa Şehir Stadı'da tercihlerimizden bir tanesi. Henüz kesinleşmiş bir durum yok, ancak konu gündemimizde. İzmir dışında oynamak istemiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN