Hayata tutunan Hilal milli formayı istiyor

Hayata tutunan Hilal milli formayı istiyor

İzmir’de geçtiğimiz ay arkadaşıyla kamyonetin altında kalarak ağır yaralanan liseli Hilal Önder, tedavisi tamamlandıktan sonra yeşil sahalara dönüp milli formayı giymeyi istiyor

  • Egeli Sabah
  • Çarşamba 20.07.2017
İzmir'de kamyonetin çarpması sonucu arkadaşıyla ağır yaralanan ve tedavisi evde devam eden futbolcu Hilal Önder, sağlığına kavuşup milli formayı giymeyi hedefliyor. Dostluk Bulvarı'nda geçtiğimiz ay bir kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralanan İzmir Cumhuriyet Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencileri Simge Kekeç ve Hilal Önder, beyin ve ortopedi ameliyatları geçirdikten sonra bir süre yoğun bakımda kaldı. Kazadan sonra bir süre geçici hafıza kaybı yaşayan iki arkadaş, hastaneden taburcu edildikten sonra eski yaşamlarına dönmeye çalışıyor. Hem okul takımının hem de Kadınlar 3. Lig ekiplerinden Elitspor'un formasını giyen Önder, şu anda yürüme güçlüğü çekiyor. Futbolu çok seven, güçlü fiziği nedeniyle arkadaşlarının da "boğa" lakabını verdiği Önder, bir an önce iyileşerek yeşil sahalara dönmek istiyor.

FUTBOLU ÇOK SEVİYORUM
Tedavisi süren genç kızı, takım arkadaşları yalnız bırakmıyor. İzmir Cumhuriyet Anadolu Lisesi kız futbol takımı oyuncuları ve antrenörleri, arkadaşlarına sürpriz ziyaretlerde bulunarak moral veriyor. Hilal'in azmi ve disipliniyle göz doldurduğunu dile getiren okulun kız futbol takımı antrenörü Semih Sevimli, "Çok iyi bir yetenek ve sporcu. Ülkemizde şu anda en çok aranan mevki olan ön liberoda oynuyordu. Kadın süper liglerinde oynayacaktı, Milli Takım'a yükseleceğine emindim" dedi. Riskli bir beyin ameliyatı geçiren Hilal Önder ise, "Bu zorlu süreci sevdiklerimin destekleriyle atlatmaya çalışıyorum. Futbolu çok seviyorum ve ileride Milli Takım forması giymek istiyorum. Tedavim devam ediyor ve şu an sadece buna odaklandım. İnşallah ayağa kalkıp meşin yuvarlağın peşinde koşmaya devam edeceğim. Hayallerine kavuşmanın yollarını arayacağım, pes etmeyeceğim. Milli Takım'a giremesem dahi beden eğitimi öğretmeni olmak için çalışacağım" dedi.
BİZE ULAŞIN